in

Ministerstwo Zdrowia podało ważny komunikat. Każdy kierowca powinien o tym wiedzieć, aby uniknąć mandatu

Zanim kierowcy wymienią opony na letnie muszą wiedzieć o bardzo ważnej rzeczy – w trybie natychmiastowym przez Ministerstwo Zdrowia zostały zmienione zasady dotyczące tej czynności.

Do tej pory kierowcy mogli zapłacić bardzo wysokie kary. Jak będzie teraz? Dzięki działaniu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów w czasie pandemii możemy pożegnać się z tak wysokimi karami sięgającymi nawet 30 tys. złotych.

Zostało wprowadzone nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia dotyczące wymiany opon na letnie. Wielu kierowców zastanawiało się, czy może to zrobić w czasie pandemii, zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jazdy na oponach zimowych w lato.

Niestety część funkcjonariuszy doszła do wniosku, że wymiana opon jest zbędną czynnością w czasie pandemii i wlepiła wielu kierowcom mandat.

Biorąc to pod uwagę, przedstawiciele Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów postanowili, że zainterweniują. Dzięki nim Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na wymianę opon wśród tych, którzy tego potrzebują.

,,Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel. Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zezwolenia na sezonową wymianę opon przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb – takich jak robienie zakupów spożywczych – wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

 
Warto wiedzieć również, że na czas pandemii zmieniono zasady kontroli drogowych.
 
Kierowcy, którzy nie korzystają w czasie pandemii z samochodu, powinni wstrzymać się z wymianą opon.
 
Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego zadbał o to, aby wymiana opon przebiegała w warunkach dostosowanych do obecnej sytuacji.
 
Podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi!

Źródło:Wprost