in

Pilny komunikat dla osób powyżej 50. roku życia. Właśnie podjęto decyzję.

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie pilną informację, która dotyczy osób po 50. roku życia. Mogą one już przyjmować trzecią dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli od przyjęcia drugiej dawki minęło 5 miesięcy. Każda osoba, która jest do tego uprawniona, dostanie SMS-a zawierającego przypomnienie.

Komunikat ten skierowany jest do każdego obywatela, który ma już co najmniej 50 lat (tj. urodził się w roku 1971 albo wcześniej). Czas oczekiwania na trzecią dawkę szczepionki w przypadku takich osób zostaje skrócony z 6 miesięcy na 5 miesięcy.

Pilna wiadomość

Pandemia koronawirusa daje się we znaki. Musimy zmniejszać ryzyko zakażenia, zachowując dystans, zakładając maseczki ochronne, dezynfekując ręce i przedmioty, a także szczepiąc się. To właśnie ostatniego sposobu zapewnienia sobie bezpieczeństwa dotyczy komunikat wydany przez Ministerstwo Zdrowia.

Osoby po 50. roku życia otrzymają SMS-y z informacją o możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.

Z skróconym terminem oczekiwania na trzecią dawkę mamy do czynienia od środy, tj. od 24 listopada. Osobom 50+ zostanie podany preparat Pfizera albo Moderny.

Skierowania na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki pojawiają się automatycznie i możemy znaleźć je na Internetowym Koncie Pacjenta albo w aplikacji mojeIKP.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Ministerstwo Zdrowia