in ,

Minister zdrowia nagle wystosował pilny komunikat. Padły bardzo mocne słowa.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 703 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (3496), mazowieckiego (3144), wielkopolskiego (2567), małopolskiego (1870), dolnośląskiego (1822), łódzkiego (1676), pomorskiego (1244), kujawsko-pomorskiego (1113), podkarpackiego (749), zachodniopomorskiego (701), lubelskiego (661), opolskiego (632), lubuskiego (514), świętokrzyskiego (475), warmińsko-mazurskiego (409), podlaskiego (349) i 281 zakażeń, póki co bez wskazanego adresu, który zostanie uzupełniony przez sanepid.

Z powodu COVID-19 zmarły 74 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 171 osób.

Taka sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do przyzwyczajenia się do nowych zasad, które mają zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Niektórzy jednak nie zamierzają ich przestrzegać.

Niespodziewany komunikat Adama Niedzielskiego

Adam Niedzielski postanowił skrytykować postępowanie fryzjerów, którzy pomimo obowiązujących obostrzeń, dalej oferują swoje usługi.

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy z nas chce, aby jego włosy były zadbane i obcięte. W czasach koronawirusa konieczne jest jednak, by zastanowić się nad priorytetami i zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, na co zwrócił uwagę Adam Niedzielski.

Duża część fryzjerów nie ma zamiaru czekać na to, aż rząd zniesie obostrzenia i starają się je obejść. Zdaniem Adama Niedzielskiego igrają oni z cudzym zdrowiem i życiem.

Podkreślił przy tym, że w chwili, gdy w ciągu jednej doby mamy prawie 900 zgonów z powodu koronawirusa, to po prostu brak odpowiedzialności.

„Nie wiem, jak to skomentować. To absolutnie nieodpowiedzialne. Ale „nieodpowiedzialne” to jest mało powiedziane. To jest ryzykowanie czyimś zdrowiem i życiem” – mówił Adam Niedzielski.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: wprost.pl