in ,

Ksiądz zadał chłopcu ważne pytanie podczas mszy komunijnej. Odpowiedź zwaliła wszystkich z nóg

Podczas Komunii Świętej w jednej z polskich parafii ksiądz zapytał chłopca, kto jest najlepszym przyjacielem ludzi? Z pewnością nie spodziewał się takiej odpowiedzi. Wszyscy wybuchli śmiechem, a całe zajście zostało opisane w internecie i w momencie przykuło uwagę każdego. Ksiądz był przygotowany na rozmaite odpowiedzi, ale to przeszło jego najśmielsze oczekiwania.

Pytanie podczas Komunii Świętej

Nie ma wątpliwości co do tego, że Komunia Święta to wyjątkowy i stresujący dzień. Zanim dzieci do niej przystąpią, muszą się odpowiednio przygotować, m.in. ucząc się wygłaszania różnych formułek.

W jednej z polskich parafii chłopiec o imieniu Brajan wyrecytował właśnie swoją formułkę i oddał księdzu mikrofon.

Ksiądz poprosił dzieci, aby się odwróciły w stronę swoich uśmiechniętych rodziców. Zapytał jednej z dziewczynek, czy dobrze się czuje. Odpowiedziała, że tak. Duchowny przypomniał jej i jej koleżankom, że przyjacielem każdego z nas jest Jezus.

Wtedy przyszła kolej na Brajana. Ksiądz zapytał go, czy jest smutny. Odpowiedział, że nie. Chłopiec miał przyjąć pierwszy raz Komunię Świętą. Zapytany o to, czy wie, kto jest najlepszym przyjacielem ludzi, odpowiedział, że… Waldek! Można zakładać, że to jeden ze szkolnych przyjaciół chłopca.

Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu. Po raz kolejny zadał chłopcu to samo pytanie – tym razem padła odpowiedź, że Pan Jezus.