fot.freepik.com
in

Jaki masz kolor oczu? – Zobacz co nauka ma do powiedzenia na Twój temat!

Naukowcy dowiedli, że kolor oczu ma związek z cechami osobowości! Kolor tęczówki warunkuje określone zachowania. Szwedzcy naukowcy zbadali zależności między barwą tęczówki, a charakterem.

Co kolor oczu mówi o Twoim charakterze?

Ciemne (czarne, brązowe) oczy

Ciemne oczy cechują osoby o zdolnościach przywódczych. Ciemny kolor tęczówki oznacza dużą ilość melaniny w organizmie, a co za tym idzie, dużo więcej energii. Dlatego ciemnookie osoby są żywiołowe, ich mózg pracuje sprawniej i szybciej. Dlatego wydają się silniejsze, asertywne i bardziej zdecydowane, a inni łatwiej się im podporządkowują.

Co ciekawe ustalono także, że osoby o ciemnych oczach potrzebują mniej snu niż inni, ale mają większe trudności z poranną pobudką.

Oczy piwne i bursztynowe

Ten kolor jest niejednolity i zmienny zależnie od pory dnia i nastroju. Czasem wydaje się lekko zielonawy, czasem bardziej złocisto-brązowy. Według naukowców podobnie złożona jest osobowość posiadaczy piwnych oczu.

Cechuje je aura wyjątkowości i tajemnicy. Są jednocześnie pewne siebie i niezależne oraz wrażliwe i delikatne.

Zdaniem dr Leach z Australii ten wyjątkowy kolor oczu powstał na skutek zaburzeń wątroby i stąd często osoby o piwnych oczach, skarżą się na problemy trawienne.

Oczy niebieskie

Niebieskoocy są powabni i pociągający, rozmarzeni i roztargnieni. Pozornie delikatni i romantyczni, ale mają ogromną wewnętrzną siłę, która pcha ich do celu, pozwala rozwijać pasje i znieść większe trudy, porażki i nieszczęścia niż innym, bez większego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.

Są pozornie gadatliwi i otwarci, ale tylko do pewnych granic. Głębia ich myśli i uczuć nigdy nie wychodzi na światło dzienne lub bardzo rzadko. Tylko wobec wyjątkowych ludzi i w rzadkich sytuacjach potrafią otworzyć się naprawdę.

Oczy szare

Szarookim przypisuje się wyjątkową lojalność i uczciwość. Uchodzą także za osoby wyjątkowo odporne na ból. Są także bardzo elastyczni i bez trudu odnajdują się w każdej sytuacji. Dążą do kompromisów i sprawiedliwości. Są szlachetnymi idealistami.

Oczy zielone

Posiadacze zielonych oczu są nieprzewidywalne, niezależne i oryginalne, a jednocześnie wewnętrznie spokojne. Żyją w zgodzie ze sobą i to daje im emocjonalny spokój. Inni widzą je jako nieprzewidywalne i chadzające własnymi drogami. Przez to wytwarzają aurę tajemnicy. Potrafią zafascynować i przyciągać uwagę.

Tyle ma do powiedzenia nauka. A jakie są Wasze obserwacje?

Źródło: www.7thsensepsychics.com