in ,

Chciał wymusić odszkodowanie, powodując kolizję. Nie przewidział jednego, nagranie podbija sieć.

Na jednej z dróg w Jaworznie na Śląsku miało miejsce coś, co na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie od dziś wiadomo, że niektórzy kierowcy zrobią wszystko, byleby tylko wyłudzić odszkodowanie. Ta sytuacja jest na to najlepszym przykładem. Internauci łapią się za głowę.

Kierowca osobówki spowodował zderzenie z ciężarówką tak, aby wina leżała po stronie drugiego kierowcy. Nie przewidział jednak, że wszystko mogło zostać nagrane kamerką.

Umyślnie spowodował kolizję

Niektórzy kierowcy są w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby tylko wyłudzić pieniądze. Nie zważają przy tym na niebezpieczeństwo i to, że któregoś razu może dojść do prawdziwej tragedii.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w ostatnim czasie na ul. Wojska Polskiego w Jaworznie. 8 listopada kierowca ciężarówki został posądzony o to, że spowodował kolizję. Tak naprawdę jednak za wszystko odpowiedzialny był kierowca samochodu osobowego.

Wszystko zostało nagrane dzięki kamerce z kabiny TIR-a. Wideo zostało opublikowane na portalu PiraciDrogowi.pl i dołączono do niego szczegółowy opis sytuacji autora nagrania. Kierowca volvo chciał się zemścić na kierowcy ciężarówki, ponieważ ten za długo wykonywał manewr zawracania na skrzyżowaniu. Początkowo zatrąbił, a chwilę później wyprzedził TIR-a i spowodował kolizję.

Gdyby nie kamerka, kierowca TIR-a z pewnością zostałby ukarany. Dzięki nagraniu winowajca musiał się przyznać i dostał mandat.

Sami zobaczcie, co tak naprawdę się stało…