in

Dwójka 6-latków wręczyła rysunki nauczycielowi. Gdy zobaczył co na nich jest, od razu wezwał policję

W ostatnim czasie wydarzyło się coś naprawdę niespotykanego. To, w jaki sposób dwójka 6-latków pomogła lokalnej policji, jest po prostu niebywałe. Dzieci były świadkami kolizji drogowej i postanowiły pomóc w odnalezieniu sprawcy, wykonując specjalne rysunki.

Wszystko to miało miejsce w Niemczech. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak maluchy postanowiły za wszelką cenę go odnaleźć. Wzięły udział w śledztwie policji.

Niesamowita dwójka 6-latków

Luisa, Romy, Celina i Luis jak co dzień wyruszyli do szkoły. Tego dnia stało się jednak coś, co wywróciło ich plany do góry nogami. Doszło do kolizji drogowej. Dzieci stały na przejściu dla pieszych, gdy nagle kobieta o krótkich blond włosach w czarnym samochodzie osobowym wjechała w barierki. Szybko uciekła z miejsca zdarzenia, mając nadzieję, że ujdzie jej to na sucho.

6-letni świadkowie zdarzenia postanowili opowiedzieć o wszystkim wychowawcy w szkole, który wezwał policję. Funkcjonariusze przesłuchali dzieci, które opowiedziały o każdym szczególe.

Celina i Luis postanowili, że narysują całe zdarzenie, aby jak najlepiej je zobrazować. Powstał także portret pamięciowy sprawczyni kolizji. Nie ma wątpliwości co do tego, że bardzo przydało się to policjantom. Byli zachwyceni tym, jak pomysłowe są dzieci i jak potrafią pomagać. Dzień później rysunki stały się prawdziwym hitem w Internecie.

„Wspaniała reakcja dzieciaków. Nie odwracały wzroku, tylko zadziałały. Wielu dorosłych mogłoby brać z nich przykład” – powiedział jeden z mieszkańców Hamm, Michael Schulte.

Źródło: Facebook, pikio.pl