in

1500zł za każdą złotówkę? Sprawdź, czy nie masz takiej monety w swoim portfelu

Kto dziś kolekcjonuje znaczki czy monety? Ludzi o takich zainteresowaniach raczej trudno już spotkać w dzisiejszych czasach, ale kiedyś było to bardzo modne. Jak się jednak okazuje, przez niewiedzę w tym temacie możemy stracić dużo pieniędzy – niektóre ze starych monet czy znaczków są naprawdę dużo warte.

Ile można zarobić na monetach?

Wystarczy wejść na Allegro, aby dowiedzieć się, o czym mowa. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić naprawdę ogromne pieniądze za monetę, którą wrzucamy bez większego namysłu chociażby do parkomatu. Wartość miedziaków staje się o wiele wyższa niż nominalna.

Dzięki temu 20-groszówkę z 1991 roku, możemy zamienić na… 200 zł! Za komplet 7 monet mennicztch wybitych w 1992 roku, a więc 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy, 10 groszy, 20 groszy, 50 groszy, 1 złoty (łącznie 1,88), kolekcjonerzy zapłacą nam 200 zł.

Posiadając komplet monet z 2008 roku, możemy zamienić go na 80 zł. Nawet za monetę sprzed roku (pomijając 5 złotych) można dostać 10,50.

W 2010 roku monetę o wartości 1 zł wybito 3 miliony razy i choć wydaje się, że to dużo, dziś możemy sprzedać taką monetę na Allegro za 30 zł. Za jakiś czas kwota ta może sięgnąć nawet 1500 złotych – takiego zdania są specjaliści!

Nietrudno sobie wyobrazić, że monety z PRL-u to dopiero skarb. ,,Monetę rybak-słoneczko” zaprojektowaną przez Józefa Gosławskiego z nominałem 5 złotych w idealnym stanie, możemy sprzedać nawet za 2000 złotych!

Ktoś, kto znajdzie kilka takich monet wśród pamiątek, z pewnością nie będzie narzekać na brak pieniędzy…

Podziel się tą ciekawą informacją ze swoimi znajomymi!