in

Musimy przygotować się na kolejny lockdown? Mateusz Morawiecki rozwiewa wątpliwości.

Mateusz Morawiecki wypowiedział się w sprawie doniesień na temat kolejnego lockdownu w naszym kraju spowodowanego pandemią koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące wiadomości, które przeraziły wielu Polaków. Jak jest naprawdę? Komentarz ministra nie pozostawia złudzeń.

Niepokojące informacje

Ministerstwo Zdrowia w sobotę 25 lipca poinformowało o 584 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba ta naprawdę niepokoi. Mateusz Morawiecki postanowił skomentować tę sprawę w rozmowie z dziennikarzami Polsat News.

„Dziś myślę, że Polacy boją się już dużo mniej koronawirusa, nauczyli się też żyć z wirusem; mniej się obawiają także ewentualnych zasad obowiązujących w przypadku nasilenia się pandemii, bo poznali te zasady. Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zakomodują” – tłumaczy premier.

Będzie kolejny lockdown?

Szef polskiego rządu nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Polacy nie muszą obawiać się kolejnego lockdownu. Nie ma potrzeby wprowadzania tak restrykcyjnych ograniczeń jak na początku pandemii. Tłumaczy także powód, dla którego nie jest to brane pod uwagę.

„Nie planujemy właśnie dlatego, bo on był bardzo bolesny dla gospodarki, nie tylko dla polskiej, dla całego świata. We Włoszech, Hiszpanii to będzie recesja największa od II wojny światowej, we Francji również, w Niemczech także, również w bogatej Holandii i Belgii największa recesja od II wojny światowej. A my w Europie byliśmy podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy” – przekazuje Mateusz Morawiecki.

W Polsce odnotowano do tej pory 43 tysiące przypadków zakażonych osób, a 1671 pacjentów zmarło w wyniku COVID-19.

Źródło: Wprost