in

Kolejne świadczenie obok 500+? To już pewne – rodzice otrzymają nawet 12 tys. złotych!

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy, który został zaprezentowany w czasie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki niemu mają pojawić się kolejne zmiany, na które czeka wielu Polaków.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w ostatnim czasie o następnym świadczeniu dla rodziców. Mowa o 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dziecko.

Lada moment nowe świadczenie?

Podczas prezentacji Polskiego Ładu pojawiła się informacja o dodatku finansowym, z którego będą mogli skorzystać rodzice. Można będzie otrzymać nawet 12 tys. zł!

Wszystko to w ramach programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Pieniądze będzie można wykorzystać pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia naszego dziecka.

Rodzice będą mogli sami określić, na co wydadzą te pieniądze. Poza tym będzie opcja zaznaczenia, czy chcemy otrzymać po 1000 zł przez rok czy po 500 zł przez okres dwóch lat!

„Oprócz 500 plus i 300 plus dajemy kolejny komponent w naszej polityce, koncentrujący się na małych dzieciach; to rodzinny kapitał opiekuńczy, to 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia dziecka. Wierzymy, że rodzice najlepiej wiedzą, czy wykorzystać te środki na żłobek, na zatrudnienie niani, albo na jakiś inny ważny cel, który pomoże zbudować większą rodzinę i pozwoli zbudować większą Polskę, bo rodzina jest w sercu naszego programu” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl