in ,

Nieoficjalnie: lada moment kolejne, ostrzejsze obostrzenia? Tego Polacy się nie spodziewali.

Jak się okazuje, obostrzenia mogą być jeszcze bardziej restrykcyjne. Dziennikarze RMF FM po raz kolejny dowiedzieli się nieoficjalnie, że rząd ma w planach wprowadzanie kolejnych zmian. Pojawią się one, jeśli dobowa liczba zakażeń będzie przekraczać 30 tys. przypadków. Dojdzie wtedy m.in. do zamknięcia sklepów meblowych, a w późniejszej kolejności mogą zostać także zamknięte salony fryzjerskie i salony kosmetyczne.

Od soboty cała Polska zostanie objęta lockdownem. Wszystko przez diametralnie pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Niektórzy myśleli, że na tym już koniec, ale wszystko wskazuje na to, że nic bardziej mylnego. Na co musimy być przygotowani?

Kolejne obostrzenia już niebawem?

Z tego, czego dowiedział się Krzysztof Berenda, nieoficjalnie wiadomo, że jeśli dojdzie do 30 tysięcy przypadków zakażeń w ciągu doby, rząd zamknie kolejne branże.

Na zamknięcie są narażone m.in. sklepy meblarskie, wolnostojące sklepy odzieżowe, elektroniczne czy budowlane.

Następnie, jak informują dziennikarze RMF FM, może dojść do zamknięcia salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz salonów tatuażu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 27 278 zachorowań i 356 zgonach. Liczba zakażeń bezustannie rośnie.

Póki co doniesienia te nie zostały skomentowane przez żadnego z rządzących. Jednak z pewnością jest to tylko kwestia czasu.

Dziennikarze podejrzewają, że przed świętami wielkanocnymi będą miały miejsce kolejne konferencje, na których być może zapadną decyzje w sprawie kolejnych zmian. Niektórzy uważają, że może dojść do wprowadzenia zakazu przemieszczania się, jak to miało miejsce w przypadku Sylwestra.

Kościoły nie zostaną zamknięte, a liczba mszy nie będzie mniejsza. Obowiązywać będą limity wiernych.

„Decyzje podejmiemy w czwartek, ale trudno rozważać, by w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Na pewno będą obowiązywały normy, które już w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach” – powiedział minister zdrowia podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: RMF FM