in

Takiej kolejki w Tatrach jeszcze nie było. Polacy przecierają oczy ze zdumienia.

Już prawie połowa września, a w Tatrach wciąż nie brakuje turystów. W Internecie pojawiły się zdjęcia kolejek na Rysy, najwyższy szczyt w naszym kraju. Jedna z tatrzańskich przewodniczek czekała aż… 9 godzin! To po prostu niewiarygodne!

Nie ma wątpliwości co do tego, że pogoda sprzyja spragnionym wrażeń i odpoczynku. Nic więc dziwnego, że w zakątkach Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiły się dziesiątki tysięcy turystów.

Ogromne kolejki

Zdjęcia kilkusetmetrowych kolejek na Rysy obiegły sieć. Ten widok po prostu odbiera mowę. Warto przy tym zaznaczyć, że Czerwony szlak na odcinku Czarny Staw pod Rysami – Rysy jest remontowany.

„Po 16 godzinach oczekiwania w kolejce udało nam się zdobyć szczyt. Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda! Szlak suchy, częściowo naprawiony. Schodzimy na stronę słowacką. Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 godzin od strony polskiej z parkingu. Zaznaczam, że szliśmy powoli” – relacjonuje na Facebooku Maja Sindalska, przewodniczka tatrzańska.

Choć wakacyjny czas minął, ludzie nie zamierzają odmawiać sobie wycieczek. Podziwianie piękna natury jest niebywałą atrakcją dla większości Polaków. Obok Rys to m.in. Giewont, Świnica czy Zawrat.

Oprócz kolejek na szlakach o ogromnej liczbie turystów świadczy także brak miejsc parkingowych. Przy Morskim Oku najbliższy termin na miejsce parkingowe to poniedziałek.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl