in

Jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda? Właśnie przekazano szczegóły, nie ma odwrotu.

Kolęda w 2020 roku bez wątpienia będzie zupełnie inna niż dotychczas. Wiele osób może być naprawdę zaskoczonych, kiedy dowie się, jak ze względu na sytuację epidemiologiczną na całym świecie, będzie to wyglądać. Episkopat Polski poinformował o tegorocznych wizytach duszpasterskich. Jak się okazuje, ostateczne decyzja będzie zależeć od biskupa danej diecezji. Są trzy możliwe warianty.

Rzecznik episkopatu Polski ksiądz Leszek Gęsiak przekazał kluczowe informacje. Podkreślił jednocześnie, że musimy śledzić dalsze komunikaty. Jedno jest pewne – kolęda nie będzie wyglądać tak jak zawsze.

Kolęda 2020

Na stronie Episkopatu Polskiego zostało wyjaśnione, co z tegoroczną kolędą. Czy w ogóle do niej dojdzie? Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak rozwiewa wątpliwości.

„Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca”

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądać tegoroczna kolęda, będzie decydował biskup.

„O tym, jak będzie przeprowadzona tegoroczna kolęda, decyduje biskup, a jego decyzja będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jak się okazuje, niektóre z wizyt zostaną całkowicie odwołane, inne przełożone, a w niektórych regionach będzie miało miejsce zastępstwo.

„W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze święte dla parafian w kościele” – poinformował rzecznik.

O dyspensach decydują biskupi.

„Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w eucharystii w niedziele i święta, to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji” – czytamy.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak zachęca, aby na bieżąco śledzić komunikaty.

„Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii” – zaznacza ks. Leszek Gęsiak.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: tvn24.pl