in

Wszystko zacznie się już w najbliższą środę o 17. „To będą gorące grudniowe dni”

Właśnie podano do informacji, co planuje na kolejne dni Strajk Kobiet. O każdym dotychczasowym wydarzeniu było głośno i bez wątpienia będzie tak też tym razem. Kobiety już w najbliższą środę, 9 grudnia o godzinie 17 połączą siły ze strajkiem klimatycznym.

W czasie konferencji prasowej, która miała miejsce w biurze Strajku Kobiet, Marta Lempart przekazała szczegóły.

Strajk kobiet połączy siły ze strajkiem klimatycznym

Kobiety nie zamierzają przestać walczyć o swoje prawa. Planów na grudzień jest dużo i bez wątpienia nie przejdą bez echa:

„To będą gorące grudniowe dni” – mówiły aktywistki.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny już w najbliższą środę planuje spacer po ulicach Warszawy. W tym roku dołączą do niego także kobiety.

„Od dwóch lat próbujemy skontaktować się z politykami, wysyłamy petycje i apele, na które nikt nie odpowiada. Jesteśmy zbywani, bo jesteśmy młodzieżą. A my nie chcemy być ignorowani. Nie chcemy, żeby o naszej przyszłości decydowali panowie w garniturach” – powiedziała na konferencji Agnieszka Kula z MSK.

Nie tylko w Polsce w tę środę młodzi ludzie wyjdą na ulice, aby sprzeciwiać się wobec braku działań w sprawie wstrząsających zmian klimatycznych. Cały świat będzie starał się zwrócić uwagę na ten istotny problem, który dotyczy każdego z nas.

„Oddajemy dziś głos ludziom młodym, którzy myślą o przyszłości Europy i świata” – mówiła Marta Lempart w czasie konferencji.

W strajku klimatycznym biorą udział nie tylko ci, którzy chcą wesprzeć dbanie o klimat, ale także ci, którym zależy na prawach człowieka i równości:

„Strajk klimatyczny wystartuje spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów o godz. 17. Organizatorzy zachęcali, by w wydarzeniu udział wzięli wszyscy, którzy w ostatnim czasie „byli przez rząd ignorowani”. – Rząd uderzał w młodzież, w środowiska LGBT, w prawa kobiet… Dlatego się łączymy! 9 grudnia będziemy razem budować coś lepszego” – zapowiedziała jedna z aktywistek.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: polsatnews.pl