fot. tiktok/ instagram @doubleuhatchlings
in

32-latka ma dwie macice i jest w „podwójnej ciąży”. Lekarze w szoku

W Alabamie, USA, 32-letnia Kelsey Hatcher stała się bohaterką niezwykłej historii medycznej. Urodzona z rzadką wadą wrodzoną – dwiema macicami – Kelsey jest teraz w ciąży z bliźniakami, z każdym dzieckiem rozwijającym się w osobnej macicy. Ta sytuacja, choć niespotykana, rzuca światło na możliwości ludzkiego ciała i stanowi wyjątek w medycznych statystykach.

Szczegóły medycznego fenomenu

Medycyna często stoi przed zjawiskami, które zaskakują nawet najbardziej doświadczonych lekarzy. Od osób urodzonych z dodatkowymi kończynami po te z unikatowymi przypadkami, jak dodatkowa macica – natura nie przestaje nas zadziwiać. Każdy taki przypadek przynosi nowe wyzwania i odkrycia w dziedzinie medycyny, podkreślając jej nieustanny rozwój i potrzebę dostosowywania się do nieprzewidywalnych wyjątków.

Jedną z takich osób jest 32-letnia Kelsey Hatcher z Alabamy, której historia stała się tematem dyskusji wśród specjalistów medycznych na całym świecie.

Kelsey Hatcher ma „uterus didelphys”, czyli podwójną macicę, co zdarza się tylko u 0,3% kobiet. Dowiedziała się o swojej unikalnej budowie ciała w wieku 17 lat. Mimo wyzwania, jakie stanowi taka anomalia, Kelsey jest już matką trójki dzieci. W obecnej ciąży, Kelsey nosi bliźniaki, z których każde rozwija się w osobnej macicy.

Według specjalistów, w przypadku Kelsey mogło dojść do dwóch oddzielnych owulacji, co doprowadziło do zapłodnienia w obu macicach. Taka sytuacja jest niezwykle rzadka i zdarza się raz na wiele milionów przypadków.

Reakcja lekarzy

Lekarze i specjaliści są zaskoczeni tym przypadkiem, podkreślając jego unikalność. Przypadek Kelsey jest porównywany do sytuacji z Bangladeszu z 2019 roku, gdzie również doszło do podobnej ciąży.

Mimo niepewności związanej z tak nietypowym przypadkiem, planowany jest naturalny poród bliźniąt. Dzieci mają przyjść na świat podczas Świąt Bożego Narodzenia, a Kelsey jest pod stałą opieką specjalistów.

Przypadek Kelsey Hatcher dowodzi, że ludzkie ciało potrafi zaskakiwać swoją złożonością i nieprzewidywalnością. Jej historia staje się ważnym punktem odniesienia w świecie medycznym i podkreśla wyjątkowość każdej ciąży. Jako jeden z nielicznych zarejestrowanych przypadków podwójnej ciąży w dwóch macicach, stanowi ona cenny wkład w badania medyczne dotyczące rzadkich anomali wrodzonych.

źródło: Daily Mail