in

Kobieta wyprowadziła się i zostawiła przerażone psy w klatce na chodniku obok śmieci.

Kobieta została eksmitowana z domu w Barstow w Kalifornii. Na chodniku zostawiła worki pełne śmieci i niechcianych ubrań.

Obok śmieci pozostawiła także dwa psy w drucianej klatce. Biedne zwierzaki były przerażone i zdezorientowane nie rozumiejąc, dlaczego ich właścicielka zostawiła je na zewnątrz bez jedzenia i wody.

Zostawiła je jak wszystko, co uznała za zbędne podczas przeprowadzki…

Swoich czworonożnych przyjaciół potraktowała jak śmieci.

Na szczęście przechodzień zobaczył szczeniaki i zadzwonił do Allena Boartfielda, wolontariusza z Dream Fetchers: Project Rescue, który natychmiast pojechał na miejsce.

Nazwał psy Catch and Treasure i próbował zdobyć ich zaufanie. Chociaż bały się, Treasure była nastawiona przyjaźnie, ale Catch był znacznie ostrożniejszy. Próbując chronić swoją siostrę, kilka razy gryzł rękę Allena, ale to nie powstrzymało go przed ich ratowaniem porzuconych stworzeń.

Było jasne, że Catch był bardzo przywiązany do Treasure. Nie chciał być bez niej.
Allen zawiózł szczeniaki do Camino Pet Hospital w Irvine, gdzie je zbadano. Okazało się, że Catch był przeziębiony i musiał zostać odizolowany. Treasure była zdrowa, ale brudna i zaniedbana.
 

 
Została wykąpana i od razu zmieniła się nie do poznania. Była teraz o wiele szczęśliwsza i bardziej przyjazna.
 
Uwielbia wszystkich, których spotyka i macha ogonem, gdy ludzie się do niej zbliżają.
 

 
Jej brat Catch wciąż dochodzi do siebie i nadal nie wyszedł ze swojej skorupy. Gdy dojdzie do pełni sił, oba psiaki zostaną przeznaczone do adopcji – pod warunkiem, że zostaną przyjęte razem.
 
To straszne, że ludzie wciąż traktują zwierzęta jak rzeczy, które można wyrzucić, gdy się znudzą i stają niepotrzebne…