in

Staruszek na zakupach narobił w spodnie. Zanim zobaczyli to inni ludzie, kobieta wkroczyła aby zachować jego godność.

Czasami możesz trafić na historię lub osobę, która natychmiast przywraca twoją wiarę w ludzkość. To właśnie jedna z tych historii.

To był zupełnie zwyczajny dzień, Lisa Lemming Jackson z Georgii, USA, robiła zakupy w supermarkecie. Natknęła się tam na mężczyznę – który wydawał się potrzebować pomocy.
Chwile współczucia, które wydarzyły się między Lisą, a tym starszym człowiekiem potrzebującym pomocy, a później jeszcze personelem sklepu, są idealnym dowodem na to, że ludzkość wciąż troszczy się o siebie nawzajem.

Wędrując między regałami, kobieta nagle nawiązała kontakt wzrokowy ze starszym mężczyzną, który wyglądał, jakby potrzebował pomocy. Kiedy przyjrzała się mu bliżej, zdała sobie sprawę, że coś jest ewidentnie nie tak. I jej przeczucie było słuszne – przeczytaj poniżej własne słowa Lisy o tym wydarzeniu:

„Właśnie spędziłam 2 godziny ze starszym mężczyzną w sklepie Kroger. Zaczęło się od uśmiechnięcia się do niego, nawiązania kontaktu wzrokowego….

Kiedy go mijałam, wyglądał, jakby czegoś potrzebował. Wróciłam się i zapytałam go, czy mogę mu jakoś pomóc. Łzy napłynęły mu do oczu i powiedział:
'Mam raka jelita grubego i przydarzył mi się teraz nieco wstydliwy wypadek, jeśli odejdę od tego wózka, wszyscy będą wiedzieć… Co mam zrobić?’

W jego spojrzeniu widziałam jego utraconą godność – pozostawiło mnie to z guzkiem w gardle.

Poprosiłam personel firmy Kroger, aby szybko przyniósł nam chusteczki, bieliznę i dyskretnie zabrał go do łazienki.”

Staruszek płakał i przepraszał. Powiedział, że musi się spieszyć, bo jego żona została sama w domu. Kiedy poszliśmy do kasy, okazało się, że wszystkie jego artykuły spożywcze są zapakowane i opłacone.

Wtedy zaczął płakać jeszcze bardziej.”


„Zrozpaczony mężczyzna opowiedział, że walczył w wojnie w Wietnamie i Korei, bardzo kocha swój kraj, ale do dnia dzisiejszego, miał wrażenie, że jego kraj zapomniał o nim. Oboje płakaliśmy, a potem podzieliłam się z nim moimi własnymi zmaganiami i lękami… Dał mi słowa mądrości i dowód, że mimo wszystko ludzkość nadal potrafi troszczyć się o siebie nawzajem.
 
Dzisiaj to udowodniliśmy.
 
Dziękuję Elmer, dziękuję Kroger i dziękuję Bogu za lekcję i przypomnienie, które otrzymałam dzisiaj. ”
 
Ta kobieta jest doskonałym przykładem tego, że małe działania mogą mieć ogromne znaczenie. Podziel się tą historią, jeśli się zgadzasz!

Źródło: facebook, en.stories.newsner.com