in ,

Kobieta pobrała łącznie 1,3 mln złotych na dzieci. Po 8 latach odkryto szokującą prawdę.

Wyszła na jaw szokująca prawda o kobiecie, która pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej niemalże przez 8 lat. Aż ciężko uwierzyć w tę historię, jednak miała ona miejsce naprawdę.

Któregoś razu zastępczyni kierownika OPS-u spostrzegła coś dziwnego – nie zgadzały się transakcje wykonywane przez urząd. Szybko okazało się, że za tym wszystkim stoi jedna z pracownic. Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura. Kobiecie grożą naprawdę poważne konsekwencje.

Pobrała łącznie 1,3 mln złotych

Kobieta pracująca w urzędzie przez 8 lat pobierała pieniądze na dzieci. Ne byłoby to aż tak dziwne, gdyby nie fakt, że dzieci tak naprawdę nie istniały. Kwota, którą pobrała łącznie pracownica zwala z nóg – to aż 1,3 mln złotych!

Bardzo możliwe, że kobieta dalej pobierałaby pieniądze, bo zastępczyni kierownika odkryła to oszustwo praktycznie przez przypadek.

Wyszło na jaw po 8 latach

Kobieta wykorzystała to, że pracuje w łoniowskim OPS-ie i wprowadziła do systemów dane dzieci, które nie istniały. Regularnie pobierała różnego rodzaju świadczenia, m.in. 500+, becikowe czy zasiłki rodzinne i pielęgnacyjne. Przez 8 lat wyparowało z budżetu aż 1 320 000 złotych. Nieprawidłowości zostały dostrzeżone przez Renatę Klocek, zastępczynię kierownika Słoniowskiego OPS-u. Postanowiła, że zwierzy się ze swoich spostrzeżeń wójtowi – przeprowadzono kontrolę finansową.

Dorotą K. zajęła się prokuratura. Śledczy będą chcieli dociec, jak to możliwe, że przez tyle lat nikt nic nie podejrzewał.

,,Jak dowiedzieliśmy się o tej sytuacji, byliśmy wszyscy bardzo mocno zaskoczeni, byliśmy po prostu w szoku. Generalnie ta suma nas przeraziła” – mówi cytowany przez o2, przewodniczący Rady Gminy Łoniów, Radosław Smalera.

Źródło: o2