in

Źle siedziała w aucie podczas jazdy i straciła przez to czoło. Teraz ma dla wszystkich ważny apel

Z pewnością przynajmniej raz w życiu siedzieliście w samochodzie z nogami trzymanymi na desce rozdzielczej. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie jeśli podróż jest długa i męcząca. Jak się okazuje jednak, wiąże się to z ogromnymi konsekwencjami, z których zdają sobie sprawę tylko nieliczni.

Pewna kobieta straciła w ten sposób czoło. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Dziś poszkodowana apeluje do wszystkich o to, aby zdawali sobie sprawę z zagrożenia, o którym ona nie miała wówczas pojęcia.

Nogi na desce rozdzielczej

Gráinne Kealy z Laois w Irlandii przeżyła coś, czego z pewnością nie zapomni do końca swojego życia. Trzymała nogi na poduszce powietrznej i wtedy właśnie rozegrał się prawdziwy dramat. Kobieta miała dopiero 22 lata.

„Jechaliśmy z chłopakiem na świąteczne zakupy. Nogi oparłam o deskę rozdzielczą. Pamiętam, że miałam nowe buty, więc wiedziałam, że nie zostawię brudnych śladów” – opisuje Kealy.

W pewnym momencie auto wpadło w poślizg i doszło do silnego uderzenia, w wyniku którego uruchomiły się poduszki powietrzne. Właśnie przez to młoda kobieta została pozbawiona czoła. W jej twarz zaczęły wgniatać się nogi.

Gráinne obudziła się w szpitalu. Okazało się, że doszło do połamania każdej z kości twarzy i do wybicia dwóch zębów. Kolejne badania wykazały, że doszło także do wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego. Konieczne było przeprowadzenie natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

„Kolana dosłownie zmiażdżyły jej czoło.” – czytamy w The Sun.

Chłopakowi dziewczyny nic się nie stało. Oboje mieli zapięte pasy.

Parę miesięcy po wypadku okazało się, że Kealy ma infekcję kości czołowej. Trzeba było je usunąć.

„Wtedy myślałam, że wystarczy, że zapnę pas. Mój chłopak prowadził ostrożnie, nigdy nie pomyślałabym, że coś może się stać” – zwierza się Kealy w rozmowie z The Sun.

Dwa lata po przeprowadzonym zabiegu chirurdzy zrekonstruowali twarz i czaszkę kobiety, ale ta nigdy nie odzyskała pełnej sprawności. Przyjmowane leki sprawiły, że pojawiły się kolejne problemy zdrowotne.

W ciągu zaledwie paru lat kobieta przeszła szesnaście zabiegów różnego rodzaju. Teraz postanowiła ostrzec każdego przed trzymaniem nóg na desce rozdzielczej:

„Chcę ostrzec innych o konsekwencjach. Nie miałam o tym pojęcia, a właściwie widzisz to cały czas. Gwiazdy nieustannie zamieszczają zdjęcia w takiej pozycji, a ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jakie to może być niebezpieczne. Być może inni wyciągną wnioski z mojego błędu.”

Kobieta zaapelowała:

„Proszę, pomóżcie mi uświadamiać ludzi, jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą trzymanie nóg na desce rozdzielczej.”

Podziel się tą historią z innymi!

Źródła: popularne.pl, thesun.co.uk, fakt.pl, portal.abczdrowie.pl