in

„Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans” – wielu mężczyzn przyznaje mu rację

Obecnie panuje moda na filigranowe kobiety. Portal The Sun przeprowadził ankietę, z której jasno wynika, że kobiecy rozmiar ma znaczenie. Najbardziej pociągająca i atrakcyjna jest szczupła i bardzo szczupła sylwetka – tak przyznało aż 87 procent mężczyzn. Jak się tłumaczą?

Czy mężczyźni wolą szczupłe kobiety?

24-letni przedsiębiorca Zack twierdzi, że kobiety masywne, z wystającym brzuchem, w ogóle go nie pociągają. Zdaje sobie sprawę, że niektórzy faceci w takich się lubują, jednak jest to dla niego rodzaj fetyszu. Rozmiar ponad 36 świadczy o nieprawidłowej diecie i nieróbstwie. Taka kobieta nie potrafiłaby zadbać o dzieci, skoro nie dba sama o siebie – przyznaje.

Reiss, 33-letni hydraulik przyznał się, że bywał z tęższymi kobietami. Nie potrafi pojąć, jak można być tak zakompleksionym, ciągle narzekać i nie próbować tego zmienić. Gdy jego szczupła dziewczyna przybrała na wadze, oznajmił jej, że to dla niego kłopot.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kurtis Hartman (@kurtishartmanmtv)

Z kolei Kurtis, 23-letni manager i gwiazda reality show przywiązuje dużą wagę do swojego ciała. Utrzymuje zbilansowaną dietę. Tak jak poprzednicy przyznaje, ze nadwaga wskazuje na lenistwo i zaniedbanie. Poprzez związek z taką kobietą, jego wizerunek uległby zepsuciu.

Zdaniem psychologa

Wysportowane, szczupłe ciała kojarzymy z oznaką zdrowia, pracowitością, a nie wyłącznie z urodą. Nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni preferują kobiety szczupłe. Ponadto uważają, że mogłaby być ona lepszą matką, wydać na świat zdrowe potomstwo.

Psycholog podkreśla jednak, że tylko na początkowym etapie zainteresowania drugim człowiekiem ma to większe znaczenie, po czym zostaje wypierane przez inne atrybuty. Problem tkwi w tym, jak długo trwa dorastanie do relacji – u niektórych bowiem proces jest długotrwały lub nigdy nie następuje. Zakochane wyłącznie w sobie osobniki nigdy do tego nie dojrzeją z uwagi na to, że druga osobama być wyłącznie rekwizytem.

CO SĄDZICIE NA TEMAT SZCZUPŁEJ BUDOWY CIAŁA? ZGADZACIE SIĘ Z OPINIAMI MĘŻCZYZN?

Źródło: thesun.co.uk/