in ,

Małe niedźwiadki spały z mamą snem zimowym – zostały brutalnie zastrzelone przez mężczyznę z synem.

Nigdy nie rozumieliśmy ludzi, którzy polują w dzisiejszych czasach. Początki polowań tkwią w naszej dawnej potrzebie przetrwania i polowaniu tylko na żywność, której potrzebowaliśmy każdego dnia, ale dziś? To sport i wielu twierdzi, że konieczne jest utrzymanie populacji określonych gatunków w rozsądnych ilościach.

Nie możemy wymyślić żadnego usprawiedliwienia dla strzelania do niedźwiedzia-mamusi, kiedy ona zimuje w jaskini ze swoimi dwoma młodymi.

Tak właśnie stało się na Alasce. Władze określiły to jako przestępstwo o „skandalicznym charakterze”, jak podaje Daily Mail.

Według artykułu w Daily Mail, Andrew Renner, lat 41, został niedawno skazany na trzy miesiące więzienia za zabicie matki-niedźwiedzia i dwóch młodych podczas polowania na Alasce ze swoim 18-letnim synem Owenem Rennerem.

Owen Renner, który miał wtedy 17 lat, otrzymał 30-dniowe zawieszenie za udział w akcie z ojcem.

Rodzina niedźwiedzi była śledzona przez urzędników zajmujących się dziką przyrodą na wyspie Esther w Prince William Sound w Zatoce Alaski, więc ich zabójstwo zostało złapane na aparacie badawczym.

Zgodnie z tym artykułem ojciec i syn przyjechali do jaskini niedźwiedzia i zastrzelili hibernującego niedźwiedzia matkę i jej przerażone młode.

 
Asystent prokuratora generalnego Aaron Peterson powiedział: „Alaska nie będzie tolerować kłusownictwa”.
 
Oprócz kary więzienia Andrew otrzymał nakaz zapłaty grzywny w wysokości 9 000 USD, a jego licencja na polowanie została zawieszona na 10 lat. Jego syn, Owen, dostał takie zawieszenie na dwa lata.
 

 
Władze powiedziały, że to nastolatek zastrzelił niedźwiedzia mamę i po usłyszeniu wrzasków pochodzących od młodych, ojciec zastrzelił dwa bezbronne młode, zgodnie z artykułem.
Peterson powiedział, że to „najbardziej skandaliczny przypadek kłusownictwa niedźwiadków, jaki kiedykolwiek widziało jego biuro”.
 


 
Ci dwaj mężczyźni powinny być traktowani jako przykład haniebnego aktu polowania i zabijania bezbronnych zwierząt, które mają prawo żyć spokojnie na wolności.
 
Podziel się tym artykułem, jeśli również jesteś przeciwny takim ,,polowaniom”.