in

Okazuje się, że kiwi trzeba jeść ze skórką – Kto by pomyślał, że ma ona takie właściwości!

Z reguły skóra owoców i warzyw jest niejadalna. Czy wiesz jednak, że istnieje owoc, którego skórka jest nie tylko jadalna, ale także bardzo zdrowa? Jeśli nie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie i prawdopodobnie zjadłeś ten owoc więcej niż raz. W końcu to kiwi!

Kiwi to niezwykle zdrowy produkt. Zawiera wiele witamin i minerałów, a także zawiera bardzo małą ilość kalorii, dzięki czemu można go jeść przy dowolnej diecie. Ale praktycznie nikt nie wie, że skóra kiwi jest pod pewnymi względami jeszcze bardziej korzystna niż sam owoc!

Kiwi ze skórką

1. Przede wszystkim w skórze kiwi znajduje się błonnik
Substancja ta ma bardzo korzystny wpływ na naszą krew, pomaga w trawieniu pokarmu, a także obniża poziom złego cholesterolu. W sumie solidna korzyść!

2. Witaminy C i E.
Jest ich więcej w skórze kiwi niż w samym kiwi. Uważamy, że korzyści z witamin nie należy wyjaśniać, ponieważ wszyscy już wiedzą, że jest to niezwykle korzystne dla organizmu. Im więcej witamin, tym lepiej!

3. Dużo kwasu foliowego
Substancja ta daje pozytywny nastrój, siłę i energię. Musi być obecny w diecie kobiet w ciąży dla prawidłowego rozwoju płodu. Warto dodać, że kwas foliowy w skórze kiwi jest o 32% większy niż w miąższu.

 
Jak jeść kiwi ze skórką?
Jeśli to możliwe, kup organiczne kiwi, ponieważ większość pestycydów gromadzi się w skórce. Przed spożyciem należy spłukać kiwi, aby zminimalizować liczbę bakterii.
 
Chcemy od razu zaznaczyć, że nie musisz jeść dużo kiwi. Wystarczy dwa lub trzy małe porcje dziennie – spożywanie tego owocu w dużych dawkach może wywołać zapalenie skóry lub uszkodzić trzustkę, ponieważ kiwi jest bardzo bogate w witaminy i kwasy. Nie zapominaj, że kiwi jest przeciwwskazane w przypadku kolki nerkowej, wrzodów, zapalenia żołądka, problemów z wątrobą i żołądkiem, a także alergii na kiwi lub którykolwiek z jego składników. Bądź zdrów!