fot. youtube/ Kłodzko24_wideo
in

Kierowca znokautował policjantkę. Porażające wideo trafiło do sieci

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z próby obywatelskiego zatrzymania mężczyzny w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie). Funkcjonariuszka policji po służbie próbowała zatrzymać kierowcę, który stwarzał zagrożenie na drodze. Niestety, mężczyzna zaatakował ją. Sprawca musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Zaatakował policjantkę w cywilu

Szokujące zdarzenie zostało udostępnione na kanale YouTube lokalnego portalu Kłodzko24.eu. Zarejestrowane wydarzenie miało miejsce na jednej z ulic Nowej Rudy (woj. dolnośląskie) w piątek 24 marca. Mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień, a jego niebezpieczne manewry wzbudziły niepokój innych uczestników ruchu drogowego.

Lokalny prokurator Maciej Leszczyński omówił sprawę w rozmowie z portalem NowaRuda24.pl.

„Jego zachowanie na drodze wzbudziło niepokój uczestników ruchu. Doszło do próby zatrzymania go, próby odbioru kluczyków” – przyznał przedstawiciel prokuratury.

Na opublikowanym materiale wideo widać, jak agresywny kierowca wyskakuje z samochodu i z dużą siłą uderza funkcjonariuszkę w twarz.

– Mężczyzna został zatrzymany, znaleziono przy nim narkotyki. W poniedziałek sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy – informował prokurator Maciej Leszczyński.

Sprawca będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów. Oprócz tymczasowego aresztu, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Źródło:goniec.pl, nowaruda24.pl