fot. youtube/STOP PIRAT
in

Kierowca TIR-a ratuje życie na jednej z polskich dróg. Nagranie wywołuje ciarki na plecach

Do sieci trafił filmik pokazujący bardzo niebezpieczną sytuację na jednej z polskich dróg. Do czołowego zderzenia omal nie doprowadził pojazd osobowy, któremu nie udał się manewr wyprzedzania.

Przerażające nagranie z kokpitu kierowcy TIR-a trafiło na kanał YouTube „STOP PIRAT” i może być przestrogą dla innych. Kierowca ciężarówki jechał swoim pasem na jednej z polskich dróg, gdy nagle zauważył samochód osobowy wyprzedzający w niedozwolonym miejscu. Osobówka wyprzedzała na łuku drogi w lesie, było niemal pewne, że dojdzie do czołowego zderzenia z TIR-em.

Kierowca ciężarówki wykazał się godnym podziwu refleksem. Uniknął czołowego zderzenia i uratował życie kierowcy samochodu osobowego. Kolizja zakończyłaby się śmiercią lub poważnymi obrażeniami, gdyby TIR nie zjechał w ostatniej chwili na pobocze.

Wielu internautów było pod wrażeniem niesamowitej reakcji kierowcy TIR-a. Prawdopodobnie doszłoby do tragedii, gdyby mężczyzna nie zadziałał tak zdecydowanie. Okazało się, że w zdarzeniu nikt nie został ranny, a osoba odpowiedzialna za całe zamieszanie miała półtora promila alkoholu we krwi.

„Szacunek za natychmiastową i bezbłędną reakcję”,

„Świetny refleks, szacun. Chłop powinien Cię po stopach całować za uratowanie życia”,

„Dobrze, że akurat z tej strony jezdni gdzie jechała ciężarówka nie było barierek ani w pobliżu agresywnych drzew, które zazwyczaj atakują przejeżdżające samochody”,

„Nie będę delikatny: aż szkoda że dla pijaka tylko tak to się skończyło. Zwykle niestety pijacy doprowadzają do kolizji w których normalni trzeźwi giną lub są inwalidami a pijakom nic nie jest.” – komentowali internauci.