fotografie: Youtube/ Inside Edition
in

5-latek zaczyna dławić się monetą. Kierowca autobusu reaguje błyskawicznie, a wszystko rejestruje kamera.

Kamera autobusu uchwyciła niezwykłą reakcję kierowcy, która uratowała życie małego chłopczyka.

W kwietniu 2016 roku w Oklahomie kamera bezpieczeństwa w szkolnym autobusie nagrała coś przerażającego. Kierowca autobusu Ginger Maxville prowadziła autobus z kilkoma dziećmi na pokładzie. Bawili się, śmiali i zachowywali się jak to dzieci – nic niezwykłego. Ale nagle usłyszała dźwięk, którego nigdy nie zapomni. Moneta utknęła pięciolatkowi w gardle – a on zaczął się dławić.

Większość ludzi prawdopodobnie wpadłaby w panikę i nie wiedziałaby co robić. Ale Ginger zachowała spokój i zrobiła to, co należało zrobić w takiej sytuacji. Zatrzymała autobus na poboczu, podeszła do przerażonego chłopca i złapała go w pół. Pozostałe dzieci mogły tylko patrzeć bezradnie, podczas gdy ich kolega znajdował się na krawędzi śmierci.


Ginger wykonała manewr Heimlicha na chłopcu i dzięki temu uratowała mu życie. Wszystko uchwyciła kamera, a kobieta stała się prawdziwą bohaterką w swoim mieście.
Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy też nie, powinieneś odbyć kurs pierwszej pomocy. Bez żadnych wymówek, ponieważ kiedyś dzięki temu możesz uratować komuś życie. Proszę podziel się tą historią, aby zwiększyć świadomość na temat podjęcia kursu pierwszej pomocy i bycia gotowym w przypadku nagłego wypadku.