fot. poglądowa: freepik.com
in

Pędził 106 km/h swoim ferrari po ulicach Sopotu. Taka kara czeka 60-latka

Piractwo drogowe jest plagą, która stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. W ostatnich latach coraz częściej możemy spotkać się z przypadkami niebezpiecznych jazd, które kończą się poważnymi konsekwencjami dla kierowców. Tak też było w przypadku 60-letniego mężczyzny, który postanowił przekroczyć wszystkie granice bezpieczeństwa, kierując swoim Ferrari po ulicach Sopotu.

Zawrotna prędkość

To niebezpieczne widowisko rozgrywało się w czwartkowy wieczór, około godziny 21. Policjanci patrolujący Aleję Niepodległości zauważyli, że kierowca Ferrari porusza się z niewiarygodną prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Świadomi powagi sytuacji, natychmiast podjęli działania, aby unieszkodliwić tego nieodpowiedzialnego pirata drogowego.

Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zdołali zatrzymać samochód i poddać kierowcę kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą luksusowego auta siedzi 60-letni mieszkaniec Gdańska. Niezwykle rozczarowani jego bezmyślnym zachowaniem, policjanci nie zawahali się w stosowaniu surowych kar.

60-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał aż 13 punktów karnych za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To jednak nie koniec konsekwencji, jakie spadły na tego kierowcę. Policjanci, stosując środki techniczne, zatrzymali jego prawo jazdy, które na mocy obowiązujących przepisów zostanie utracone na okres 3 miesięcy.

fot. Policja

Policjanci apelują

Policja nieustannie podkreśla, że przekraczanie dozwolonej prędkości stanowi główną przyczynę tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Mimo to, nadal nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy i stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Piraci drogowi muszą zdawać sobie sprawę, że ich nieodpowiedzialne zachowanie nie będzie tolerowane, a surowe konsekwencje są nieuniknione. Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg musi być priorytetem, dlatego walka z piractwem drogowym będzie kontynuowana przez odpowiednie służby.

„Apelujemy do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę na naszych drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego” – ostrzegają funkcjonariusze.