in

W Niemczech kierowca został skazany na dwa lata więzienia za niebezpieczne wyprzedzanie.

Po tym, jak niemiecki sąd skazał kierowcę ciężarówki na kilka lat więzienia za niebezpieczne wyprzedzanie, kierowcy na niemieckich drogach z pewnością zachowują się bardziej powściągliwie.

Ten incydent miał miejsce w Bawarii w styczniu ubiegłego roku. Świadek opublikował wideo nagrane kamerką samochodową w sieci i policja natychmiast zainteresowała się niebezpiecznym kierowcą.

Film pokazuje, jak kierowca ciężarówki niebezpiecznie wyprzedza na odcinku, w którym droga jest bardzo słabo widoczna, a wyprzedzanie jest surowo zabronione. W tym samym czasie na przeciwnym pasie ruchu jechał autobus pasażerski, a za nim samochody. Tak więc na dwóch pasach drogi jechały tak naprawdę trzy pojazdy, które rozdzieliły się tylko dzięki cudowi.

Eksperci stwierdzili, że w tym czasie odległość między nimi nie była większa niż 30-40 centymetrów.

 
Gdy funkcjonariusze organów ścigania zapoznali się z filmem na portalu społecznościowym Facebook, natychmiast umieścili przestępcę na liście poszukiwanych. Znaleziono go dość szybko i okazało się, że jest Czechem. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o próbę zabójstwa.


 
Prokuratura nalegała na pozbawienie wolności do 3 lat, a obrona zażądała zawieszenia kary. W rezultacie sąd skazał mężczyznę na 2 lata i 3 miesiące więzienia, a także zabronił mu prowadzenia samochodu przez kolejne 4 lata.