in

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zdrowia postawił sprawę jasno, rodzice wpadną w szał

Minister zdrowia Adam Niedzielski, postanowił rozwiać wątpliwości w sprawie powrotu dzieci do szkół podczas audycji na żywo w RMF FM. Rodzice są wściekli, tego nikt się nie spodziewał. Jak się okazuje, żeby uczniowie mogli wrócić do szkół, musi zostać spełniony jeden konkretny warunek.

Mateusz Morawiecki jakiś czas temu podkreślił podczas jednej z konferencji, że „od naszego zdyscyplinowania, od odpowiedzialności nas wszystkich będzie zależał zakres restrykcji gospodarczych po 17, po 18 stycznia”. Podobne zdanie w tej kwestii miał Przemysław Czarnek.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Minister edukacji i nauki podkreślił, że zależy mu na tym, aby uczniowie wrócili do szkół tuż po feriach zimowych, czyli po 17 stycznia. Jest to jednak zależne od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia nie ma wątpliwości co do tego, że jeszcze nie czas na podejmowanie ostatecznych decyzji.

“Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM: „Powrót dzieci do szkół 18 stycznia? Nie mam prostej odpowiedzi. Z dużym wyprzedzeniem ta decyzja nie zostanie podjęta. […] Myślę, że niestety dopiero za tydzień”” – napisano na profilu rozgłośni w mediach społecznościowych.

“Jeżeli (liczba przypadków) utrzyma się na poziomie 10 tysięcy, dzieci wrócą do szkół (18 stycznia)” – tłumaczył Adam Niedzielski w audycji na żywo.

Powrót dzieci do szkół będzie możliwy tylko w chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju będzie stabilna.

“Będziemy podejmować decyzję po 4 stycznia – między 4 a 11 stycznia, o tym, czy wracamy do szkół i kto wraca” – zapowiada minister edukacji w rozmowie z TVP Info.

Nieoficjalnie wiadomo, że 17 stycznia do szkół wrócą uczniowie szkół podstawowych. Po kilku tygodniach od tego czasu będzie można mówić o powrocie uczniów ze szkół średnich.

W połowie stycznia szczepieni będą nauczyciele. Ci, którzy nie będą chcieli przyjąć szczepionki, ale nie będą mieć niepokojących objawów, będą mogli wrócić do swoich obowiązków.

W niedzielę 3 stycznia Ministerstwo Zdrowia podało informację o 5 739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najgorzej było w województwie mazowieckim, gdzie wykryto aż 903 przypadków zakażeń. Zmarło 61 osób.

Źródło: Twitter