in ,

Szczepionka na COVID-19 będzie szybciej niż myślimy? Szumowski niespodziewanie podał termin.

Szczepionka na koronawirusa to temat, który jest na ustach ludzi na całym świecie. Nie ma wątpliwości co do tego, że jej wynalezienie pozwoliłoby się pożegnać z pandemią, której póki co nie widać końca.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski opowiedział niedawno o swoich prognozach dotyczących końca walki z COVID-19 i o preparacie, który może sprawić, że nadejdzie prawdziwy przełom.

Kiedy możemy spodziewać się szczepionki na COVID-19?

W czasie rozmowy z dziennikarzami w trakcie zjazdu Klubów Gazety Polskiej Szumowski odniósł się do powstającego preparatu, który uodparnia na niebezpieczny patogen.

Wśród wielu pytań zadanych ministrowi podczas zjazdu, pytanie o szczepionkę z pewnością można uznać za jedno z najważniejszych. Odpowiedź nie pozostawia żadnych złudzeń – szczepionka na koronawirusa może pojawić się w przeciągu pół roku.

,,Rozmawiałem z ministrami zdrowia Niemiec, Litwy. Jest szansa na to, że w przeciągu pół roku, może trochę dłużej zaczną być dostępne szczepionki, ja myślę, że to wiosna przyszłego roku, tak realnie” – twierdzi minister, jak cytuje Niezależna.pl.

Minister zdrowia apeluje o to, żebyśmy przestrzegali wszelkich środków ostrożności, dopóki szczepionka nie jest jeszcze dostępna. To, że zostały zniesione obostrzenia, nie oznacza, że pandemii nie ma – cały czas toczy się walka.

,,Jest mniej wirusa w przestrzeni publicznej, mamy za to ogniska. W Chinach kolejny wzrost zachorowań, mamy ogniska w Czechach w kopaniach, w Polsce w kopalniach. Musimy pamiętać, że ta epidemia jest i będzie, dopóki nie będziemy mieli leku i szczepionki. Im szybsze działania, im więcej testów w danym ognisku, tym łatwiej udaje się to opanować” – podkreśla Szumowski.

Jedno jest pewne – szczepionki nie będzie przed nadchodzącymi wyborami, dlatego minister zdrowia apeluje o to, abyśmy zachowali zdrowy rozsądek i udali się do urn w maseczkach, a także unikali tłumów.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: niezalezna.pl