in

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Minister Kultury zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią.

Wielu Polaków zastanawia się, kiedy możemy spodziewać się otwarcia kin i teatrów. Wiosna to wspaniały czas na wybranie się ze znajomymi lub ze swoją drugą połówką, by zobaczyć coś godnego uwagi na ekranie lub na scenie. Piotr Gliński nie pozostawia jednak żadnych złudzeń.

Luzowanie obostrzeń w naszym kraju odbywa się w czterech etapach. W Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński postanowił zdradzić, kiedy możemy spodziewać się otwarcia kin i teatrów – nie ma jednak dobrych wiadomości.

Kiedy zostaną otwarte kina i teatry?

Piotr Gliński wytłumaczył, dlaczego nie nastąpi to tak szybko, jak byśmy chcieli.

,,Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Mamy stan epidemii, mamy poważne problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej” – przekazał Piotr Gliński.

Wicepremier dodał, że: ,,Ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy”. Sytuacja w kraju wciąż nie należy do najlepszych i nie pozwala ona na obejrzenie filmu w kinie czy wybranie się na spektakl. Może to zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inną kwestię:

,,Same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne” – zauważa Gliński.

Wszystko wskazuje na to, że prędko nie będziemy mogli wybrać się do kina czy teatru. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim dbać o swoje zdrowie.

Źródło: Interia