in ,

Szokujące nagranie z kazania księdza podczas pierwszej komunii. Rodzice łapią się za głowy.

Internauci nie mogą uwierzyć w to, co powiedział kapłan w czasie kazania na Pierwszej Komunii Świętej w kościele w Czerwionce-Leszczynach w województwie śląskim.

Ksiądz podczas uroczystości przekonywał dzieci, że ich rodzice mogą dawać im klapsy i na nie krzyczeć.

Szokujące nagranie obiegło sieć

Czy bicie i krzyki pomagają w wychowywaniu dzieci? Z pewnością większość rodziców będzie zdania, że jest zupełnie odwrotnie. Ksiądz podczas kazania przekonywał dzieci, że to właśnie dobry sposób na to, aby były grzeczne i się słuchały.

Podczas Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się w zeszłą niedzielę o godzinie 12:30 w Parafii św. Jerzego w Czerwionce-Leszczynach w województwie śląskim kapłan wygłosił kazanie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

„Mama i tata was nie gryzą, nie? Ale mogą dać klapsa […] mama, tata mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał. Rodzice wierzą, że do niektórych się dochodzi przez mózg, a do innych przez inną część ciała” – mówił ksiądz podczas mszy w kościele w Czerwionce-Leszczynach.

Kapłan jest przekonany, że dziecko, które dostaje klapsa, jest winne i powinno się je ukarać, aby zrozumiało, że robi źle. Po tym, gdy dziecko zostanie zbite, powinno się wyspowiadać, ponieważ „za darmo klapsa nie dostanie”.

Nagranie zostało opublikowane w sieci i szybko wywołało prawdziwą burzę.

Jezuita Grzegorz Kramer postanowił skomentować tę sprawę. Według niego rodzice nie mają prawa ani krzyczeć na swoje dzieci, ani tym bardziej ich bić.

„Nie mają do tego prawa rodzice, wychowawcy i księża. Nie, rodzice nie mają prawa „dawać klapsa”” – dodaje Grzegorz Kramer.

Pod nagraniem z wygłaszanego kazania pojawiło się mnóstwo komentarzy. Zdecydowana większość internautów jest tego samego zdania, co jezuita.

„To jest skandal: nagranie; to, że takie bzdury gada dzieciom i że nikt nie zareagował” – czytamy w komentarzach.

A wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Twitter/Eska