Fotografie: Facebook/ Kayla Hayes
in

Toksyczny związek zmienia życie nastolatki: „Twierdził, że zostawi na mnie ślad dla mojego przyszłego chłopaka”

Większość z nas ma własne powody do użalania się nad sobą, ale koszmarne doświadczenie Kayli Holmes z jej byłym chłopakiem niech posłuży nam do tego, by przypomnieć sobie, że mamy mnóstwo rzeczy, za które możemy być wdzięczni.

Nastolatka została wychowana przez samotną matkę, więc Kayla dorastała nie wiedząc, jak powinien wyglądać zdrowy związek. Kiedy weszła w toksyczny związek z nieco starszym mężczyzną, była naiwna i uwierzyła mu, gdy powiedział, że się zmieni. Niestety, 17-latka wkrótce doświadczyła na własnej skórze z kim ma do czynienia!

Kayla pamięta dokładnie dzień, w którym jakaś część jej duszy umarła. To było 17 października 2017 r. Padła ofiarą brutalnego ataku 21-letniego Setha Aarona Fleury’ego. Opisała to, co się stało na fanpage’u „Love What Matters”:

„Pamiętam wyraz przerażenia na twarzy mężczyzny, który akurat uratował mi życie w tym dniu, a także kochaną starszą panią, która musiała wyjść z domu, by zobaczyć taką tragedię, ale była tak miła, gdy próbowała mi pomóc i pocieszała do chwili nadejścia pomocy.”

Biedna dziewczyna pamięta każdy okrutny szczegół. Pojechała do domu Setha, który poprosił ją o to, mówiąc jej, że chce przeprosić za wszystko, co zrobił. Kayla zerwała związek kilka tygodni wcześniej, ale jej były chłopak nie chciał się z tym pogodzić. Uświadomiwszy sobie, że nie chce mieć z nim nic wspólnego, Seth zrobił coś, co było nie do pojęcia!

Seth próbował ją pocałować, a kiedy Kayla próbowała odepchnąć napastliwego mężczyznę, odgryzł jej dolną wargę!

„Siedząc w kałuży mojej własnej krwi z większością wargi leżącej na mojej nodze, zdezorientowana i przerażona, nie wiedziałam, jak mogłabym jeszcze kiedykolwiek pokazać moją twarz. W tym momencie szczerze pragnęłam by te sekundy były moimi ostatnimi – chciałam się poddać. „

Ludzie pytają Kaylę, dlaczego pojechała do niego, ale ona chce, żeby ludzie wiedzieli, że nie zawsze było tak źle w ich związku. To była jej pierwsza prawdziwa miłość, a kiedy Seth był dobrym facetem, wszystko było wspaniałe! To były te dobre chwile, których próbowała się uchwycić tego pamiętnego dnia.

„Stwierdził, że zamierza zostawić na mnie piętno dla mojego następnego chłopaka „.

Kayla została przewieziona do szpitala, gdzie chirurdzy plastyczni próbowali przymocować jej wargę, ale niestety nie było to łatwe. Musieli przeciąć jej policzki, aby zebrać wszystko, co pozostało z dolnej wargi. Jej blizna służy teraz jako przypomnienie prawdziwych kosztów jej odwagi.
 
Przez wiele miesięcy Kayla obwiniała się za to, co się stało. Ale teraz w końcu zdaje sobie sprawę, że to nie była jej wina.
 
„Kiedyś byłam własnością mojego napastnika, manipulował mną do tego stopnia, że prawie straciłam wszystko i wszystkich w moim życiu. Dzień, w którym wyszłam z tego związku, był jednym z najlepszych dni w moim życiu. Kiedy uświadomił sobie, że stracił nade mną kontrolę i nie odzyskał jej w tym dniu – 21 października 2017 r. – Naprawdę wierzę, że to go rozwścieczyło. „
 
18 października, prawie rok od dnia, w którym nastąpił atak, Kayla w końcu mogła zamknąć ten rozdział, gdy została oddana sprawiedliwość. Sędzia Robin N. Stilwell skazał Setha na 12 lat więzienia w sądzie hrabstwa Greenville w Południowej Karolinie.
 

 
Kiedy Kayla budzi się rano, jej głowy nie wypełniają już niemądre myśli o nienawiści do siebie, ani nie wierzy, że zasłużyła na to. Zamiast tego skupia się na jednej rzeczy, o której wie, że jest prawdziwa:
 
„Będę nosiła moje blizny jak skrzydła. Będę nadal trwać i pozostanę silna, wzniosę się ponad to, nie będąc już ofiarą, lecz bohaterem.”
 
Bardzo rzadko zwracamy uwagę na to, że mamy szczęście, że mamy dach nad głowami, jedzenie w naszych brzuchach i wszystkie nasze części ciała dokładnie tam, gdzie powinny być. Teraz nadszedł czas, aby nie tylko zastanowić się nad tym wszystkim co mamy, ale także by podziwiać tych, którzy przeżyli o wiele gorsze rzeczy, a jednak udało im się wyjść z tego silniejszymi niż kiedykolwiek wcześniej byli.