fot.freepik.com
in

Gdy dowiesz się, co możesz zrobić z herbatą, już nigdy nie pójdziesz do fryzjera! To genialne.

Dziś półki sklepów z kosmetykami są wypełnione różnego rodzaju produktami do farbowania włosów. Ale co, jeśli jesteś uczulony na barwniki chemiczne? Istnieje naturalny środek, który pomoże nam zafarbować siwe włosy.

Czarna herbata

Wywar z mocnej czarnej herbaty nada włosom niesamowity połysk i kolor. Aby zrobić wywar, musisz zaparzyć kilka bardzo mocnych czarnych filiżanek. Ciecz powinna być schłodzona, a następnie nałożona na włosy. Pozostaw ją na pół godziny i spłucz ciepłą wodą.

Kawa

Kawa daje ten sam efekt. A jeśli połączysz kawę i herbatę, wynik zadziwi cię!

Aby przygotować wywar z kawy i herbaty, przygotuj rondel i wlej do niego pół litra wody. Gdy woda się zagotuje, umieść trzy torebki z herbatą w rondlu, a następnie dodaj trzy łyżki kawy rozpuszczalnej. Gotuj mieszaninę przez kilka minut. Zdejmij z ognia, ostudź.

Aby nałożyć tak powstałą farbę na włosy użyj specjalnego pędzla do kolorowania. Zostaw ją na godzinę, a następnie zmyj ciepłą wodą. Nie ma potrzeby używania szamponu.

Herbata to również doskonały utrwalacz. Aby loki się nie prostowały, przygotuj napar z dwóch małych łyżeczek liści herbaty i szklanki gorącej wody. Kiedy wywar jest gotowy, odcedź go i pozwól mu ostygnąć. Następnie weź wacik i użyj go do naniesienia na loki. Następnie możesz użyć lokówki. Po takim zabiegu loki będą się trzymać cały dzień, a ty będziesz wyglądać olśniewająco!

Podziel się tymi sposobami na Facebooku!