fot. freepik.com
in

Przeczytała sms w telefonie chłopaka od innej dziewczyny. Zdruzgotana zrobiła coś nie do pomyślenia.

Lata nastoletnie są trudne dla wszystkich. Złamane serca, zmieniające się ciała i poczucie braku akceptacji. Niektórzy jednak są szczególnie wrażliwi w tym trudnym okresie. Katie Stubblefield była jedną z tych wrażliwych dusz w okresie liceum. Miała serce pełne miłości i cieszyła się pierwszym poważnym związkiem z chłopcem. Niestety, uczucia osłabły i czuła się bardzo samotna.

To wtedy wydarzyło się coś, po czym podjęła impulsywną decyzję, która zaważyła na całym jej życiu.

 

Miała wtedy zaledwie 18 lat. Katie przeczytała wiadomość tekstową od innej dziewczyny na telefonie swojego chłopaka. Zdruzgotana, pognała do domu swojego brata, aby zrobić coś nie do pomyślenia.

Katie złapała broń i nacisnęła spust.

Strzał w głowę Katie nie był śmiertelny, ale wyjątkowo szkodliwy. Oczy miała rozerwane, kości policzkowe zostały zdziesiątkowane, a część jej mózgu odsłonięta. Chociaż nie była martwa, była tak blisko śmierci, jak to tylko możliwe.

W emocjonalnym wywiadzie dla BBC ojciec Katie opowiadał potem, co powiedzieli mu lekarze, gdy jego córka została przyjęta do szpitala:

„Nigdy nie będzie jadła, nigdy nie będzie pić, nigdy się nie wykąpie, nigdy się nie porozmawia, będzie „warzywem „.

Myśl o jego Katie jako ludzkim warzywie była nie do zniesienia. Decyzja Katie złamała mu serce.

„Miałam mgliste wspomnienie tego, co zrobiłam, pomyślałam:” Jak mogłam to sobie zrobić”, ale co ważniejsze: „Jak mogłam to zrobić mojej rodzinie? „

Kolejne tygodnie i miesiące były pełne niepewności. Czy kiedykolwiek będzie mogła znowu funkcjonować bez profesjonalnej pomocy? A gdyby udało jej się z tego wyjść, czy z powodu wyglądu jej życie może być jeszcze kiedyś normalne?

Na szczęście zespół lekarzy opiekujących się Katie miał rewolucyjny plan, który dał jej drugą szansę na życie. Zamierzali przeprowadzić pełny przeszczep twarzy.

„To była okazja, aby w pewnym momencie odzyskać moje życie i odzyskać twarz … To była bardzo trudna decyzja, ponieważ wiedziałam, że ktoś będzie musiał umrzeć, abym ja mogła mieć tę twarz”.

 

Ale im więcej o tym myślała, tym bardziej Katie zdawała sobie sprawę, że przeszczep jest realną opcją. Trzy lata i 22 operacje później, jej czas na procedurę w końcu nadszedł.

Zespół 11 chirurgów pracował przez ponad 30 godzin, aby przenieść twarz Adrei Schneider na ciało Katie. Ostateczny rezultat był inny niż wszystko, o co mogła się modlić …

Dowiedz się więcej o historii Katie i zobacz jej nową twarz poniżej. Cieszymy się, że dostała drugą szansę w życiu!