in

Kobieta chciała, aby nagrano ją jak umiera. Wideo z ostatnich chwil jej życia trafiło do sieci

Nie ma wątpliwości co do tego, że diagnoza postawiona przez lekarzy potrafi w momencie wywrócić życie człowieka do góry nogami i sprawić, że wszystko zaczyna postrzegać inaczej.

Tak właśnie było w przypadku Kathy Brandt, która usłyszała, że ma raka. Uznała, że musi zdecydować się na bardzo odważny krok. Niedługo potem usłyszał o niej cały świat.

Wzruszające losy pracownicy hospicjum

Kathy Brandt przez lata pracowała w hospicjum. Poznała tam koleżankę, która szybko okazała się być jej prawdziwą miłością. Opiekunki każdego dnia miały kontakt z bardzo chorymi osobami. Obie nie wyobrażały sobie być w innym miejscu na ziemi. Wychowały razem synka.

Pewnego dnia Brandt usłyszała diagnozę – kobieta umierała na raka. Wiedziała, że nie zostało jej zbyt wiele czasu, dlatego chciała wykorzystać go jak najlepiej. Wpadła na pewien pomysł.

Kathy chciała, aby każdy dzień z życia z chorobą był dokumentowany i publikowany w social mediach tak, aby ludzie wiedzieli, jak to naprawdę wygląda.

Internauci mogli zobaczyć, jak z każdym dniem kobieta staje się coraz słabsza i miewa coraz większe trudności z mówieniem i chodzeniem. Nagrania na Twitterze miały się pojawiać aż do chwili jej śmierci. Tak też się stało.

Źródło:lelum.pl