fot. 7NEWS Sydney
in

Matka wsadziła to niemowlakowi do ust. Aż włos się jeży na głowie

Internauci są oburzeni po opublikowaniu w sieci nagrania z udziałem 11-miesięcznego niemowlaka, którego matka celowo wprowadziła do jego organizmu truciznę. Nagranie to wywołało szok i oburzenie wśród widzów, a policja szybko podjęła działania w celu ustalenia sprawcy.

Wideo przedstawia matkę z Kempsey, która wsadziła e-papierosa do ust swojego dziecka, a następnie nagrywała reakcję dziecka na jego palenie. Chłopczyk zanosił się kaszlem i wydychał dym, a nagranie to wywołało wstrząs wśród internautów.

Dziennikarze z telewizji 7 News ustalili, że po tym incydencie dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu obserwacji. Nie wiadomo jednak, czy doszło u niego do zatrucia dymem z e-papierosa.

Mogło dojść do tragedii

Zachowanie matki wywołało oburzenie i niepokój, a także wywołało dyskusję na temat bezpieczeństwa e-papierosów dla dzieci i dorosłych. Fundacja zajmująca się chorobami płuc zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo palenia e-papierosów i wywołane przez nie choroby płuc.

„To bardzo niepokojące widzieć nagranie tego biednego dziecka. Takie zachowanie wywołuje głębokie obawy, bo normalizuje palenie e-papierosów, umniejsza wagę czegoś, co jest bardzo niebezpieczne dla dzieci i dorosłych” — mówił Paige Preston z fundacji zajmującej się chorobami płuc, jak podaje Fakt.

Sprawa została zgłoszona na policję, a matka niemowlaka z pewnością zostanie pociągnięta do odpowiedzialności prawnej za swoje bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie. Nagranie wywołało szeroką reakcję w internecie, a ludzie wyrazili swoje zszokowanie i potępienie postępowania matki.

„Kto daje swojemu dziecku e-papierosa? Dorośnij i zacznij być lepszą matką” – czytamy w komentarzach.

„Mam nadzieję, że to dziecko zostało usunięte spod jej opieki! To absolutnie obrzydliwe” – dodał ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz?