in

Przed wejściem do Carrefoura widniała kartka. Jej dosadna treść stała się hitem sieci.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że musieliśmy przyzwyczaić się do ogromnych zmian, które teraz towarzyszą nam niemal każdego dnia.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a jedną z metod zmniejszania ryzyka zakażenia koronawirusem są płatności bezgotówkowe. Spora część Polaków nie ma przy sobie już gotówki, tylko kartę. Pewien sklep zdecydował się na wprowadzenie zakazu płacenia gotówką. Powód może zszokować, bo… wcale nie chodzi tutaj o pandemię!

Płatność tylko kartą

Brak możliwości płacenia gotówką w jednym ze sklepów stał się faktem. Wprowadzono taką zasadę i niemal od razu wywołała ona prawdziwą burzę. Pewna kobieta uznała, że nagra filmik, w którym pokaże, dlaczego doszło do czegoś takiego.

Według Statystyk Narodowego Banku Polskiego, Polacy coraz chętniej płacą kartą. W 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa było to najbardziej zauważalne.

Zaledwie w drugim kwartale 2020 r. Polacy wydali przez płatność kartą razem około 5 mld zł. Pod koniec czerwca tego samego roku transakcje zbliżeniowe stanowiły 86,8 proc. wszystkich sposobów płatności za zakupy.

Pewna TikTokerka pokazała, dlaczego Carrefour Express zrezygnował z płatności gotówką. Kobieta nie mogła się z tym pogodzić.

„To jest hit, nie ma to jak szacunek do klienta” – żaliła się na nagraniu.

Powodem takiej decyzji ze strony sklepu wcale nie było bezpieczeństwo w czasie pandemii, ale… brak drobnych. Sklep nie chce tracić czasu na klientów, którzy płacą banknotami za niewielkie zakupy.

„Płatność tylko kartą ze względu na to, że nie macie drobnych” – można było przeczytać przed wejściem do sklepu Carrefour Express.

@crazymommy27

ale żeby tak walić na Ty ?😮 Nic mnie już nie zdziwi ##sklep ##szacunek ##sklepikosiedlowy ##klient ##sprzedawcy

♬ dźwięk oryginalny – Kasia Stańczuk

Nagranie w momencie stało się hitem sieci. Zostało ono obejrzane przez prawie 90 tysięcy użytkowników.

Źródło: o2.pl