fot. google maps, FB/Przyjazne Sady
in ,

„Nam się też należy”. Sąsiedzi z Kielc wywiesili kartkę, treść rozkłada na łopatki

Ci, którzy mieszkają w bloku, wiedzą, że wiąże się to z pewną koniecznością pójścia na kompromis i niekiedy także znoszeniem zachowania sąsiadów, które nie do końca nam odpowiada.

Jak sprawić, by osoba mieszkająca obok nas przestała puszczać głośno muzykę w czasie ciszy nocnej? Imprezy czy też gry na głośnych instrumentach mogą frustrować i sprawiać, że będziemy mieli ochotę zapukać do drzwi sąsiada.

Niektórzy potrafią być bardzo kreatywni, prosząc sąsiadów o zachowanie ciszy. Co zrobili mieszkańcy pewnego bloku w Kielcach? Internauci mają uśmiech na twarzy, poznając tę historię!

Kartka dla sąsiada

Do wszystkiego można podejść z dystansem i humorem. Pokazali to doskonale mieszkańcy Osiedla Sady w Kielcach. Wywiesili oni wymowną kartkę. Jak brzmiała jej treść?

„”Drogi użytkowniku gitary”. Cieszymy się, że rozwijasz swoje muzyczne umiejętności, ale bardzo prosimy, żeby po godzinie 22:00 jednak i ta gitara poszła spać. Chwila ciszy po całym dniu i nam się też należy. Sąsiedzi”

Twórcy profilu „Scyzoryk się otwiera – satyryczna strona Kielc” skomentowali to w ten sposób:

„Na kieleckim osiedlu Sady taka między sąsiadami odbywa się korespondencja. I co? Da się spokojnie i z humorem zakomunikować komuś coś? Da się”.

Pod zdjęciem kartki pojawiło się mnóstwo komentarzy.

„Spoko, ja uprzykrzam sąsiadom życie graniem na saksofonie, ale po 22;00 nie odważyłabym się” – czytamy.

„Od 22:00 gramy na kobzie” – dodaje ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz?

Źródło: facebook/przyjazne sady,o2.pl