in

Owiń swoją nogę liśćmi kapusty i odczekaj godzinę – efekt mocno Cię zaskoczy!

Kapusta jest bardzo drogocennym warzywem. Zawiera w sobie olbrzymie ilości witaminy K, C oraz potasu, bardzo przydatnych substancji w naszym organizmie.

Warzywo to od wieków znane i wykorzystywane w kuchni, w pewnym momencie stało się także sposobem na obrzęki i siniaki. Liczne, nowoczesne badania na Uniwersytecie w Carolinie potwierdziły również, iż kapusta posiada działanie antynowotworowe.

Warto również wiedzieć, iż kapusta posiada w sobie także drogocenne antyoksydanty, składniki odżywcze czy też aminokwasy. To one mają właściwości przeciwzapalne, pozwalające na redukcję wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, czy też poważnych obrzęków. Dzięki prostemu sposobowi, możesz samodzielnie zadbać o własne zdrowie i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

Co będzie Ci potrzebne?:
– liście kapusty,
– folia aluminiowa,
– wałek do ciasta,
– gaza bądź bandaż,
– piekarnik!
 
Pierwszym krokiem będzie usunięcie zewnętrznych liści, dokładne wykrojenie twardego środka oraz uważne obmycie warzywa. Następnie należy delikatnie rozbić wałkiem liście, tak, aby puściły widoczne soki. Później, tak przygotowane liście należy owinąć folią aluminiową i włożyć na parę chwil do piekarnika (aby się rozgrzały i puściły jeszcze więcej soków). Kolejnym etapem jest przyłożenie ciepłego kompresu z kapusty w bolące miejsce. Czynność powtarzać dwa razy dziennie.

Alternatywą może być także włożenie przygotowanych liści do lodówki, jeśli ktoś woli zimne okłady. Efekty domowej kuracji zwykle są widoczne już następnego dnia. Warto jednak stosować ją przez dłuższy okres, aby ostatecznie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

Źródło i fotografie: en.newsner.com