in ,

Rodzicu, bądź czujny! Wśród młodzieży modne jest nowe wyzwanie, które może prowadzić nawet do śmierci.

Od jakiegoś czasu na portalach społecznościowych typu Facebook obecne są różnego rodzaju wyzwania. Zjawisko, które ma tam miejsce można określić jako challenge.

Wyzwania, jakie nastolatkowie nawzajem sobie rzucają, zazwyczaj są powiązane z czymś, co nie jest dobre chociażby dla ich zdrowia. Jednak podejmują się ich i umieszczają filmiki w internecie, które obrazują wykonywanie danej czynności. Oczywiście nie wszystkie wyzwania są złe. Niektórym przyświeca szczytny cel, jak na przykład modne niedawno robienie pompek, mających zwrócić uwagę na problemy weteranów wojennych, borykających się z PTSD (zespół stresu pourazowego).

Niestety niedawno doszło do rozpowszechnienia w wielu krajach niebezpiecznego wyzwania. Ktoś wpadł na absurdalny pomysł, a pierwsza jego realizacja szybko pociągnęła za sobą kolejne. Co takiego musi zrobić uczestnik wyzwania? Zjeść kapsułkę do prania.

Trzeba zdać sobie sprawę, jak tragiczne konsekwencje może mieć ta chwilowa zabawa.

Kapsułki do prania mają w sobie niezwykle silne substancje chemiczne. Po ich zażyciu może dojść do wymiotów, problemów z żołądkiem, poparzenia przełyku i ust. Ponadto, osłona płynu do prania powoduje uszkodzenie układu nerwowego, problemy z oddychaniem czy nawet śmierć.

 
Pasuje tutaj znane powiedzenie: głupota ludzka nie zna granic. To niewiarygodne, że ludzie potrafią na rzecz wyzwania narażać własne życie. Możemy mieć tylko nadzieję, że ta moda szybko minie…
 

 
Koniecznie przekażcie tę informację dalej, aby uświadomić o istniejącym zagrożeniu.