in

Polki oburzone nagraniem opublikowanym przez księdza. Niewiarygodne, do czego porównał kobiety

Ksiądz Jakub Piątkowski chętnie udziela się w mediach społecznościowych i korzysta z popularnego ostatnio TikToka. Duchowny dzieli się tam swoimi przemyśleniami, które mają trafić do wiernych. Jedno z ostatnich nagrań odbiło się głośnym echem w sieci. Nie do wiary, co powiedział.

Profil kapłana na TikToku jest coraz bardziej popularny – obserwuje go już prawie 40 tysięcy użytkowników. Po tym, co stwierdził ostatnio, część internautów jest zniesmaczona i ma wątpliwości, czy są to treści odpowiednie dla dzieci.

Kapłan o kobietach

Ksiądz Jakub Piątkowski, który publikuje nagrania na TikToku pod pseudonimem „jakubsdb”, w żartobliwy sposób stara się nauczać najmłodszych. Jednak to, co ostatnio powiedział, nie pozostawiło nikogo obojętnym.

Opowiadając o wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem, porównał kobiety do brudnych szklanek.

„Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem” – zaczyna ksiądz.

Duchowny odniósł się także do tego, co publikuje użytkowniczka „najjjka”, która dosyć obraźliwie i poniżająco wypowiada się o swoich koleżankach i kolegach, którzy mają inne poglądy religijne.

„Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze – może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże” – tłumaczy dalej kapłan.

Pod nagraniem w momencie rozpętała się prawdziwa burza. Kobiety czują się dotknięte słowami księdza i tym, że dzieli je na lepsze i gorsze.

„Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża” – komentuje jedna z internautek.

„Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem” – dodaje inna.

Odpowiadając na zarzuty, ksiądz stwierdził, że nie miał na celu obrażania nikogo i dzielenia ludzi na dwie kategorie, tylko chciał „ukazać prawdę”. Jednocześnie apeluje o to, aby szanować te kobiety, które określił jako „brudne i puste szklanki”.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Pudelek