fot. Gary Rogers (CC BY-SA 2.0), © NSW GOV
in

Przez zdjęcie z fotoradaru spaliła się ze wstydu. Nie do wiary, co było na nim widać

Każdy obywatel, który łamie prawo, powinien zdawać sobie sprawę, że jego działania zostaną odnotowane i pociągną za sobą konsekwencje. Niezależnie od tego, czy jest to wykroczenie drogowe czy poważniejsze przestępstwo, prawo musi być egzekwowane w interesie społeczeństwa i bezpieczeństwa publicznego. Ochrona prawa i przestrzeganie go jest kluczowe dla utrzymania porządku i sprawiedliwości w społeczeństwie.

Jak się okazuje, czasem jednak nie sama kara za wykroczenie jest najgorsza…

Przykładem może być historia Cinzii Lee, która otrzymała mandat za używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu w Australii. Jednak to, co wstrząsnęło kobietą, to fakt, że do mandatu zostało dołączone zdjęcie stanowiące dowód na jej wykroczenie, na którym widać całe ujęcie jej bielizny pod spódnicą.

Kobieta nie mogła uwierzyć własnym oczom

Razem z mandatem, kobieta otrzymała również zdjęcie, które stanowiło dowód na jej wykroczenie – korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu. Jednakże, zamiast skupić się na naruszeniu przepisów drogowych, Cinzia Lee zwróciła uwagę na fakt, że na zdjęciu było widać jej bieliznę pod spódnicą. To wywołało u niej niepokój i uczucie naruszenia prywatności. Postanowiła zainterweniować, jednak na nic się to zdało – urzędnicy z Nowej Południowej Walii zignorowali ją.

„Otrzymałam pisemny list, w którym właściwie zignorowano wszystko, co napisałam, oprócz tego, że w biurze ktoś ogląda te zdjęcia” – tłumaczyła kobieta.

I dodała:

„Można było zobaczyć to, co mam pod spódnicą między nogami. Można było zobaczyć moją bieliznę! Widać było telefon, a tuż obok niego była moja bielizna”.

© NSW GOV

Głośna sprawa wokół uwiecznienia bielizny kobiety na zdjęciu z kamery drogowej przyciągnęła uwagę minister ds. dróg, Natalie Ward. Minister zapowiedziała, że służby transportowe dokładnie przeanalizują procedury związane z obróbką tak zwanych „wrażliwych” zdjęć, w tym przypadku ujęć kobiety. Działania te mają na celu ochronę prywatności i godności każdej osoby, która zostanie zarejestrowana przez kamery lub inne urządzenia.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl