in

Porozrzucano kabanosy z żyletkami. Właściciele psów są proszeni o ostrożność w czasie spacerów!

Wszyscy, którzy walczą o dobro zwierząt czują czasem bezsilność.

Nie stoi za nimi prawo, a występują przeciw bezmyślności i okrucieństwu. Sposobów na krzywdzenie zwierząt nie sposób zliczyć. Widzieliśmy już wyrzucenie, topienie, głodzenie, maltretowanie, trzymanie na łańcuchu i wiele innych, a teraz jeszcze to.

W Krakowie ktoś porozrzucał kabanosy z żyletkami.

Kto mógł zadać sobie tyle trudu, by rozrzucić je w różnych częściach miasta? Kilkanaście psów padło ofiarą takiej przynęty…

Pani Edyta mieszka w dzielnicy Bronowice. Ma sześć psów. Kabanosy trafiły także bezpośrednio na jej posesję. 3-kilogramowa Molly zjadła kabanos, a teraz walczy o życie.

Przeszła już dwie operacje

Zjedzone żyletki uszkodziły jej trzustkę, żołądek oraz dwunastnicę. Molly przyjmuje leki przeciwbólowe oraz kroplówki. Dopiero czas pokaże czy rany się zagoją i Molly z tego wyjdzie.

To nie pierwszy raz.

„To prawdziwe bestialstwo. Niestety to nie jest pierwsza taka sytuacja. Już wcześniej na terenie swojej posesji znajdowałam kawałki szynki oraz mięsa. Zdarzało się, że wszystkie moje czworonogi chorowały w jednym czasie. Ktoś próbował je otruć.” – mówi pani Edyta.

Inne przypadki
 
W samym Krakowie odnotowano kilkanaście przypadków zabicia i prób zabicia psów w podobny sposób. Do kiełbasy lub szynki wkładano żyletki, gwoździe i inne niebezpieczne przedmioty i rozrzucano na trawnikach. Zwierzak zjada przekąskę i okrutnie cierpi. Umiera jeśli interwencja nie nastąpi odpowiednio szybko.
 

 
Uważajcie na swoje zwierzaki!
 
Opiekunowie psów są proszeni o ostrożność w czasie spacerów. Ostrzeżcie także swoich znajomych. Miejcie baczenie na swoje zwierzaki. Nikt nie wie ile takich bestialskich pułapek pozostawili psi mordercy. Nie pozwalajcie psiakom zjadać niczego, co znajdą w czasie spaceru.
 

 
Co robić, jeśli mamy podejrzenie, że pies zjadł taka przynętę?
 
Należy jak najszybciej udać się do weterynarza. Jeżeli ostre przedmioty uszkodzą żołądek, jelito, naczynie krwionośne lub śledzionę, pies może tego nie przeżyć.
 
Warto założyć psiakowi kaganiec, który uchroni go przed zabójczą przekąską.
 

 
Koniecznie podziel się tą informacją ze swoimi znajomymi i rodziną!