in

Jurek Owsiak ma koronawirusa, skierował dramatyczny apel do Polaków. „Byłem przekonany, że może to tylko grypa”.

Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, postanowił zaapelować do Polaków. Sytuacja jest naprawdę poważna. Uwielbiany Polak zmaga się z prawdziwym dramatem, który może dosięgnąć każdego z nas. Lepiej wiedzieć, o czym mowa.

Praca w Fundacji odbywała się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, jednak to nie wystarczyło, aby zapobiec zakażeniu koronawirusem. Sławny działacz społeczny potwierdził, że mierzy się z COVID-19 na swoim profilu w mediach społecznościowych. Polacy są zdruzgotani.

Dramat Jurka Owsiaka

W środę rano w mediach społecznościowych pojawiła się niepokojąca informacja od Jurka Owsiaka. Jak się okazuje, założyciel WOŚP ma koronawirusa. Początkowo wydawało mu się, że ma do czynienia ze zwykłą grypą, jednak po tym, jak zrobił testy ze swoją żoną, okazało się, że oboje mają COVID-19.

„[…] w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy — ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny” — pisze w poście.

Jurek Owsiak postanowił zaapelować do Polaków o to, aby nie bagatelizowali nawet najmniejszych objawów, bo każdy z nich może świadczyć o zakażeniu. Koronawirus jest chorobą, która u każdego przebiega nieco inaczej, dlatego trzeba być czujnym.

Działacz społeczny poinformował, że Fundacja, gdy tylko dowiedziała się o zakażeniu założyciela, od razu przeszła na pracę w trybie zdalnym. Od poniedziałku 80 proc. pracowników pracowało już w swoim domu, „a dzisiaj po wynikach większość z nas [jest — przyp. red.] już na home office”. Jurek Owsiak podkreśla, że to bardzo ważne, abyśmy sami skierowali się na kwarantannę, jeśli wiemy, że ktoś, z kim mieliśmy do czynienia, jest chory. Założyciel WOŚP przekazał również, że pomimo pandemii i pracy zdalnej, Fundacja „pracuje pełną parą”, ponieważ wiosną zdołano opracować strategię, która w kryzysowej sytuacji zapewni efektywność.

Jurek Owsiak na koniec podziękował tym, którzy każdego dnia są na pierwszej linii frontu walki z COVID-19 – lekarzom, pracownikom szpitali, ratownikom, całemu personelowi medycznemu.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

źródło: lelum.pl, Facebook