in

Jurek Owsiak nie wytrzymał. Padły bardzo mocne słowa odnośnie wyników wyborów.

Jerzy Owsiak, jak każdy Polak, czeka w napięciu na to, jakie będą wyniki wyborów. Kiedy rozpoczęła się II tura, silnym emocjom w naszym kraju nie było końca. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił powiedzieć, co o tym wszystkim sądzi.

Padły bardzo mocne słowa, obok których ciężko przejść obojętnie.

Jurek Owsiak o tegorocznych wyborach

Niedługo po tym, jak ogłoszone zostały wyniki sondażowe II tury wyborów prezydenckich, na których mogliśmy zobaczyć, że Andrzej Duda ma przewagę nad Rafałem Trzaskowskim, Jurek Owsiak nie wytrzymał i podzielił się ze swoimi obserwatorami obszernym wpisem.

Jak się okazuje, za granicą w czasie głosowania napięcie sięgało zenitu.

“Wielkie liczenie. Pilnujmy wszystkich podczas tego najważniejszego w naszej historii liczenia. Mój głos był policzony, ale z wielu informacji wiem, że poza granicami naszego kraju, nasi rodacy, spotkali się z ogromnym bałaganem i trudnościami w oddaniu głosu. Moi przyjaciele z Brukseli, tak jak dwa tygodnie temu, jeździli po całej Belgii i mieli nawet swoje stanowiska w mieście, aby można było do nich dojechać i przekazać kartę do głosowania, którą oni później dowozili do komisji wyborczej. Takich opowieści jest dużo, dużo, dużo więcej” – czytamy.

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dodaje:

“Ten wieczór może być najważniejszym polskim wieczorem. Nie tylko dokładnie policzmy głosy oddane, ale także głosy, których nie można było oddać przez bałagan organizatorów wyborów. Wreszcie dobry wynik frekwencyjny, niech zamieni się na końcu na solidne, uczciwe przeliczenie każdego głosu. To będzie dla mnie naprawdę niespokojna noc”

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi!