in ,

Jurek Owsiak z przejmującym apelem do rządu. Zgadzasz się z jego słowami?

Zanim dojdzie do wyborów prezydenckich, Jurek Owsiak postanowił napisać list do Jacka Sasina, w którym wyraża swój sprzeciw wobec tego, co robi rząd. Zaapelował on, by politycy zareagowali natychmiast na to, co się dzieje.

Wybory czy walka z koronawirusem?

Dyrektor WOŚP cały czas bierze udział w pomocy służbie zdrowia. Zaopatruje w niezbędny sprzęt załogi pogotowia ratunkowego, szpitale czy Domy Opieki Społecznej. Podjął walkę z pandemią niemal od razu – chce wspierać ludzi, którzy potrzebują pomocy.

Jednak wybory prezydenckie okazały się być kwestią, w której nie mógł nie zabrać głosu. Opublikował list skierowany do Jacka Sasina na swoim Facebooku.

,,Nie tylko organizacje pozarządowe, ale także spółki skarbu państwa poczyniły zakupy niezbędnych dla bezpieczeństwa lekarzy, personelu medycznego i ratowników artykułów, które cały czas sprowadzane są do Polski. Wynika z tego, że państwo, które pan reprezentuje, a przede wszystkim urząd, który pan reprezentuje jako minister właściwy do spraw aktywów państwowych, nie był w pełni przygotowany do walki z epidemią” – pisze Jurek Owsiak.

,,Proszę o natychmiastowe wstrzymanie jakichkolwiek wydatków związanych z wyborami i proszę o natychmiastowe przekazanie tych pieniędzy na wsparcie systemu ochrony zdrowia w Polsce” – kończy dyrektor WOŚP.
 
Jurek Owsiak zwraca uwagę na to, że wybory prezydenckie stworzą wielkie zagrożenie dla społeczeństwa. Według niego Jacek Sasin razem z ministerstwem przeznacza pieniądze na wybory, zamiast przekazać je na walkę z pandemią. Do teraz jednak nic nie zrobiono w tej kwestii.
 
Całość listu można przeczytać TUTAJ.
 
Gratulujemy postawy Owsiakowi i mamy nadzieję, że nadejdą dobre zmiany!
 

źródło: Wprost, miniaturka: Facebook/Jurek Owsiak