in

Była nieuleczalnie chora na raka. Została całkowicie wyleczona dzięki zupełnie nowej terapii.

Judy Perkins przeżyła w swojej chorobie etap dramatycznej diagnozy, operacji, zabiegów terapii, mastektomii, remisji i 10 lat spokoju aż do chwili, gdy nowotwór powrócił ze znacznie większą siłą.

To był nowotwór 4 stopnia z przerzutami. Z taką diagnozą zaledwie 5 % pacjentów dożywa 5 lat.

„Zdałam sobie sprawę, że umieram i na tym skupił się mój umysł, było mi przykro ze względu na moją rodzinę, ale byłam wdzięczna za życie, które przeżyłam”.

Wtedy Judy znalazła Dr Stevena Rosenberga w National Institutes of Health, pioniera w leczeniu immunologicznym.
 

Metoda była jej jedyną nadzieją. Polegała na wyizolowaniu przeciwciał, które potrafiły wykryć i zniszczyć komórki nowotworowe. Dr Rosenberg i jego zespół wstrzyknęli je Judy.
 
„Już po około 10 dniach od zastrzyku poczułam, że nowotwór się robi miękki. Pomyślałam: cholera to naprawdę działa”.
 

 
Nowotwór zniknął i nie odnowił się od 2,5 roku. To pierwszy przypadek wyleczenia nowotworu piersi z wykorzystaniem tej nowatorskiej metody.
 
Przypadek Judy był eksperymentalny, ale daje nadzieję na rozwój skutecznych terapii, opartych na wykorzystaniu naturalnych systemów obronnych organizmu.
 
Już dawno naukowcy dostrzegli, że chorzy, którzy przeszli infekcję po zabiegach usunięcia guza osiągali lepsze rezultaty leczenia. Ale zaprzestano badań w tym zakresie na wiele lat. Teraz ponownie wielu badaczy dostrzegło w nim szanse dla skutecznego leczenia nowotworów.