in ,

Tej Polki poszukuje 190 państw i Interpol. Kim jest i co zrobiła?

Joanna Segelstrom to najprawdopodobniej najbardziej poszukiwana Polka na całym świecie. Kobiety szuka aż 190 krajów. Ponadto wystawiono jej czerwoną notę Interpolu (wniosek o zatrzymanie, tymczasowe aresztowanie i ekstradycję).

Nie ma wątpliwości co do tego, że liczba i skala oszustw, jakich się dopuściła, jest piorunująca!

Kilka lat temu Joanna Segelstrom w Trelleborgu w Szwecji otworzyła galerię sztuki nowoczesnej Galleri New Form. Inwestycja ta pozwoliła jej wejść na sam szczyt i szybko została jedną z najbogatszych osób w mieście. Uznała, że otworzy filie w innych miastach na świecie, m.in. w Miami.

Historia kobiety została opisana przez Agnieszkę Szwajgier z Radia 357, a także pojawił się o niej reportaż w Polsat News. Teraz poszukuje ją 190 państw oraz Interpol. Co się do tego przyczyniło?

Oszustwa Joanny Segelstrom

„Inwestorzy” wkładali potężne sumy w dzieła sztuki sprzedawane przez Joannę. Parę miesięcy później kobieta odkupowała je od nich o wiele drożej. Powstawała przez to piramida finansowa inwestorów, ale i pośredników czy księgowych, na której szczycie stała Joanna i jej syn Mikael.

Oszukanych przez kobietę jest mnóstwo. Są to także Polacy, m.in. prezes NIK-u Marian Banaś czy aktorka Grażyna Wolszczak, ale przede wszystkim ci, którzy uwierzyli w łatwe pieniądze i decydowali się na ogromne kredyty. Później zostawały długi, a zysku z dzieł sztuki nie było.

Szacuje się, że inwestorzy stracili łącznie około 300 milionów złotych za sprawą Joanny. Niektórzy podają, że może to być nawet miliard złotych.

Sprawą wspólników kobiety zajmuje się ABW i prokuratura w Białymstoku. Jak do tej pory tylko dwóm osobom postawiono zarzuty. Ich majątki warte około 20 milionów złotych zostały zabezpieczone, ale będą oni odpowiadać z wolnej stopy.

Szwecja nie prowadzi śledztwa w sprawie kobiety, ale syndyk przejął część jej majątku.

53-latce i jej synowi grozi około 15 lat więzienia. Organom ścigania już trzeci rok nie udaje się ich odnaleźć.

LIST GOŃCZY:
Poszukiwana: Joanna Segelstrom
Data urodzenia: 31.05.1968r.
Miejsce zamieszkania: Wadowice (ostatnie lata przebywała w Szwecji)
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Jadwiga
Kwalifikacja przestępstwa: art. 286 par. 1 Kodeksu Karnego

Źródła: www.polsatnews.pl, www.o2.pl