fot. freepik.com
in

Wystarczy że przez 1 minutę będziesz masować swój palec. To zdziała cuda w Twoim organizmie!

Jin Shin Jyutsu to wywodząca się z Japonii sztuka samoleczenia, jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Zgodnie z nauką wielu dalekowschodnich sztuk medycznych przez nasze ciało przebiegają kanały energetyczne. Za pomocą stymulacji odpowiednich miejsc, jesteśmy w stanie odblokowywać energię w naszym organizmie, poprawić zdrowie i zwiększyć ogólne samopoczucie.

Tak więc wszystko, czego w życiu potrzebujemy do uzyskania harmonii i równowagi, znajduje się w nas samych. Jak wykorzystać Jin Shin Jyutsu w praktyce? To bardzo proste! Wystarczy, że zapoznasz się z poniższym instruktażem, które palce u dłoni należy masować. (Instruktaż odnosi się do obu dłoni)

Jin Shin Jyutsu – Korzyści

Jeśli będziesz masował kciuk, możesz:
kciuk
Przywrócić równowagę żołądka i śledziony. Złagodzić nerwowość, niepokój i depresję. Możesz również złagodzić problemy skórne, bóle głowy, bóle brzucha i uczucie nieustannego zmęczenia.

Jeśli będziesz masował palec wskazujący, możesz:
wskazujacy
Przywrócić harmonię nerek i pęcherza moczowego. Złagodzić uczucie lęku, a także skurcze mięśni, bóle pleców, bóle zębów i problemów przewodu pokarmowego.

Jeśli będziesz masował palec środkowy, możesz:
srodkowy
Przywrócić równowagę wątrobie i ukoisz tym swoje nerwy. Także złagodzisz uczucie gniewu i niepewności. Możesz również poprawić układ krążenia, bóle menstruacyjne, problemy z widzeniem i bóle głowy.

Jeśli będziesz masował palec serdeczny, możesz:
serdeczny

Przynieść równowagę płucom i narządom trawiennym. Możesz również złagodzić uczucie niepokoju, a także dzwonienie w uszach, problemy z oddychaniem i problemy trawienne.

Jeśli będziesz masował mały palec, możesz:
malypalec
Przywrócić równowagę swojemu sercu. Pomóc przy wzdęciach, bólach gardła, problemach z kośćmi, poczuciem napięcia i samotności