in

4 latka walczy z rakiem i niewyobrażalnie cierpi – Rodzice robią jej zdjęcie, które zdumiewa cały świat

Strata dziecka to najgorsze wydarzenie w życiu rodzica. Równie trudno jest, gdy dziecko walczy ze śmiertelną chorobą, a rodzice są po prostu bezsilni. Andy Whelan i jego żona doświadczyli tego uczucia.

Ich mała córeczka od roku walczyła z z rakiem. Musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu, a przy tym Andy zrobił zdjęcie, które widział już cały świat. Co rodzice chcieli uzyskać?

Jessica, gdy miała zaledwie 4 lata usłyszała wyrok – nerwiak złośliwy znany również jako neuroblastoma. Ta odmiana raka w większości przypadków atakuje dzieci.

Niestety, kiedy zostaje wykryty, najczęściej jest już za późno… Jessica miała już przerzuty.

Dziewczynka została poddana mocnej chemioterapii. Bardzo źle znosiła leczenie. Wciąż płakała i krzyczała z bólu. W tym czasie lekarze znaleźli kolejny guz w ciele dziecka.

Wiedzieli, że bolesna, trzymiesięczna terapia może tylko o kilka tygodni przedłużyć życie Jessiki, a leczenie sprawiało nieopisany ból.

Ojciec dziewczynki zrobił jej poruszające zdjęcie i opublikował je ze słowami:

„To zdjęcie zostało wykonane w momencie, gdy nie mogliśmy już w żaden sposób pomóc naszej córeczce. To dla nas widok, którego nie da się opisać. Codziennie to widzimy, w dzień i w nocy. Częstotliwość tych ataków rośnie. Tak wygląda prawdziwy nowotwór. Twarz mojego dziecka wykrzywiona jest w bólu, płacze, całe ciało sztywnieje. Zobaczcie, co rak robi z dziećmi, pomagajcie im.”

W końcu rodzice dziewczynki nie mogli patrzeć na ból dziecka i postanowili przerwać chemioterapię. Wiedzieli, że sprawia jej to tylko ból, który przedłuża agonię. Dziewczynka nie miała szans na przeżycie. Zabrali ją do domu, aby mogła odejść w spokoju, w swoim własnym łóżku.
Mamy nadzieję, że apel rodziców trafi do wszystkich ludzi. Pomagajmy dzieciom chorym na raka. Wszystkie te kampanie pokazujące smutne twarze małych pacjentów nie oddają tego, co dzieje się naprawdę. Dzieci cierpią niewyobrażalny ból, którego nie można stłumić.